fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Rosjanie skontrolują egipskie lotniska

AFP
Rosyjscy eksperci sprawdzą zabezpieczenia w egipskich portach lotniczych. Po audycie zadecydują, czy należy w nich wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa

Tuż przed uprowadzeniem samolotu lecącego z Aleksandrii do Kairu rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zapowiadał, że szybkie wznowienie połączeń między obydwoma krajami. Opisywał też znaczenie Egiptu jako celu wakacyjnego Rosjan i planowane jeszcze w tym roku otwarcie konsulatu Federacji Rosyjskiej w Hurghadzie.

Jednak po wydarzeniach z ostatniego tygodnia, kiedy to posługujący się fałszywymi materiałami wybuchowymi porywacz uprowadził samolot lecący z Aleksandrii do Kairu, Rosjanie zdecydowali, że ich eksperci sami muszą sprawdzić zabezpieczenia w głównych portach lotniczych. I dopiero po zakończeniu audytu zdecydują, czy obowiązujące w Egipcie procedury nie wymagają poprawki.

– Kiedy przeprowadzą kontrolę, będzie wiadomo więcej. Potem podejmiemy decyzję – kwituje zdawkowo Walery Okulow, wiceminister transportu Rosji, cytowany przez agencję informacyjną TASS. Kontrole mają dotyczyć Kairu, Hurghady i Szarm el-Szejk.

Po zamachu na samolot linii Metrojet, lecący z Szarm el-Szejk do Sankt Petersburga, wiele krajów wstrzymało loty do tego egipskiego kurortu. Rosja zdecydowała się zaś zawiesić wszystkie połączenia lotnicze z Egiptem. W efekcie Kair poprosił międzynarodowych ekspertów o pomoc w przeprowadzeniu audytów na głównych egipskich lotniskach, co miało pomóc zagwarantować bezpieczeństwo wszystkich przyjezdnych.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA