fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Lufthansa: Nowe airbusy polecą do Indii i USA

AFP
Dziesięć pierwszych airbusów A350-900 Lufthansy będzie od stycznia 2017 roku stacjonować w Monachium. Pierwsze trasy obsługiwane przez nowe maszyny to prawdopodobnie Delhi i Boston

Jak zapowiada niemiecki przewoźnik, na pokładzie airbusa A350-900 jest więcej miejsca, co poprawi samopoczucie podróżnych. W klasie biznesowej pojawiła się sekcja samoobsługowa, w której dostępne są przekąski i zimne napoje, a w klasie ekonomicznej zamontowano nowe fotele i większe ekrany. Pasażerowie wszystkich klas będą mogli też skorzystać z systemu FlyNet, poprawiającego łączność z internetem.

Specjalna konstrukcja airbusa A350-900 zapewnia lepsze ciśnienie w kabinie pokładowej, a oświetlenie zyska 12 nowych ustawień, które każdy pasażer będzie mógł sam dopasować do swoich preferencji i strefy czasowej miejsca przylotu.

A350-900 zabierze na pokład 293 pasażerów – 48 w klasie biznesowej, 21 w podwyższonej klasie ekonomicznej i 224 w ekonomicznej. Jak podaje Airbus, samolot ten zużywa o 25 procent mniej paliwa i wytwarza do 50 procent mniej hałasu niż inne maszyny podobnego typu.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA