fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Lotnisko w Modlinie: 4 nowe trasy na lato

Materiały prasowe, fot. Marek Kwasowski
Na lotnisku w Modlinie obowiązuje już letni rozkład lotów. Pojawią się nowe trasy - na Korfu, do Kolonii, Goeteborga i Malagi - i wrócą połączenia sezonowe

Wraz z początkiem kwietnia z lotniska w Modlinie można znów latać do Alicante (3 razy w tygodniu), Palmy (2 razy w tygodniu), Chanii (raz w tygodniu), Pizy (2 razy w tygodniu), Trapani (2 razy w tygodniu) i Salonik (2 razy w tygodniu).

W sezonie letnim zwiększy się też częstotliwość lotów do Dublina (raz dziennie) Londynu (4 razy dziennie) i Manchesteru (3 razy tygodniowo).

W tym sezonie letnim lotnisko Warszawa Modlin odnotuje 7,8-procentowy wzrost liczby operacji lotniczych w porównaniu z minioną zimą i 10,5-procentowy wzrost w porównaniu z sezonem letnim roku 2015.

- W marcu w Modlinie obsługiwaliśmy średnio 7,5 tysiąca podróżnych i 47 startów i lądowań dziennie. Latem przyjmiemy jeszcze więcej pasażerów, a częstotliwość lotów zwiększy się do średnio 51 operacji lotniczych w ciągu dnia. Największa kumulacja lotów przypada na godziny 19-22. Dlatego wszystkim podróżnym, których lot zaplanowany jest w godzinach szczytu, zalecamy przybycie na lotnisko możliwie jak najwcześniej, nawet 3 godziny przed odlotem – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Piotr Okienczyc, prezes lotniska Warszawa Modlin.

Nowy rozkład obowiązuje do dnia 29 października.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA