fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Grupa Lufthansy wzmacnia letnie kierunki

Bloomberg
Hiszpania, Grecja, Portugalia i Ameryka Północna - to główne kierunki letniego natarcia linii lotniczych z grupy Lufthansy. Rzeszów zyska połączenie z Monachium

Przewoźnicy Grupy Lufthansa – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa i Swiss – będą obsługiwać w letnim rozkładzie połączeń 2016 roku 316 kierunków w 101 krajach (rok temu 321 destynacji w 103 krajach), 23 140 rejsów tygodniowo.

Poprzez główne porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli.

Ten rozbudowany wachlarz usług zostanie dodatkowo poszerzony o 18 tys. rejsów code-share dzięki współpracy z ponad 30 partnerami lotniczymi Lufthansa Group. Letni rozkład połączeń 2016 będzie obowiązywać od niedzieli 27 marca do soboty 29 października.

Lufthansa

Latem Lufthansa obsłuży 205 destynacji dzięki łącznej liczbie 10 712 połączeń tygodniowo. Nowością na międzykontynentalnej mapie będzie San Jose (USA), które od 1 lipca zostanie połączone pięcioma rejsami tygodniowo.

Lufthansa dodaje do swojej siatki połączeń z bazy we Frankfurcie także dwa nowe kierunki europejskie: Alicante (Hiszpania), które zyskuje nowy tygodniowy rejs, oraz Tiranę (Albania).

Jako uzupełnienie usług we Frankfurcie, Lufthansa zaoferuje dodatkowy rejs międzykontynentalny do Denver (USA) i Teheranu (Iran) ze swojego portu przesiadkowego w Monachium. Denver zyska pięć połączeń tygodniowo od 11 maja, a do Teheranu będzie można polecieć trzy razy w tygodniu od 4 maja.

Ze stolicy Bawarii będą także dostępne nowe turystyczne kierunki Lufthansy. Latem będzie można polecieć na greckie Santorini i Korfu (jedno połączenie tygodniowo na obie wyspy, od 15 maja), a także do portugalskiego Porto (cztery razy w tygodniu od 24 kwietnia).

W odpowiedzi na zainteresowanie podróżami na wschód Europy Lufthansa wprowadza do rozkładu pierwsze rejsy z Monachium do Rzeszowa i węgierskiego Debreczyna. Do monachijskiej siatki połączeń powraca ukraińska Odessa, do której będzie można polecieć dwa razy w tygodniu od 31 marca. Kolejną nowością z Monachium jest Tallinn – połączenia do estońskiej stolicy będą dostępne dwa razy dziennie dzięki współpracy z Adria Airways.

Lufthansa planuje dalszy rozwój siatki połączeń dzięki partnerstwu z British Midland. W przyszłości pasażerowie Lufthansy będą mogli wybrać się z Monachium do Southampton (Wielka Brytania), Norrköping (Szwecja) i Bergamo we włoskiej Lombardii (rejsy non-stop). Także niemiecki Rostock będzie dostępny dzięki sześciu rejsom tygodniowo.

Austrian Airlines

Tego lata Austrian Airlines zaoferuje pasażerom wybór 130 połączeń w 55 krajach. Oferta obejmuje niemal codzienne połączenia z Ameryką Północną: 7 rejsów tygodniowo do Nowego Jorku, Waszyngtonu, Toronto i Chicago oraz sześć do Miami.

Austrian Airlines obsłuży także 31 rejsów tygodniowo dzięki rejsom non-stop pomiędzy Wiedniem a Azją: boeing 767 poleci pięć razy w tygodniu do Pekinu, nawet codziennie boeing 777 zabierze pasażerów do Szanghaju, Bangkoku i Tokio, a pięć razy w tygodniu do Hong Kongu.

Brussels Airlines

Brussels Airlines będzie oferować przynajmniej dziewięć nowych połączeń w wakacyjnym rozkładzie. Toronto (Kanada) dołączy do rosnącej sieci połączeń długodystansowych, które będą odbywać się pięć razy w tygodniu już od końca marca. Dzięki bliskiej współpracy z Air Canada, partnerem Star Alliance, w ramach nowych usług będą również dostępne liczne połączenia krajowe z i do Toronto. Połączenia z Akrą (Ghana), które zostały uruchomione ostatniej zimy, będą również dostępne w wakacyjnym rozkładzie.

Brussels Airlines planuje również w dalszym ciągu rozwijać połączenia do wakacyjnych miejscowości wypoczynkowych oraz do europejskich lotnisk regionalnych. Nowe rejsy, które będą dostępne w wakacyjnym harmonogramie to Nantes (Francja), Heraklion i Saloniki (Grecja) oraz Jerez, Teneryfa i Gran Canaria (Hiszpania). Nowe połączenie z Belfastem (Wielka Brytania), jest pierwszym oferowanym w Lufthansa Group.

Brussels Airlines będzie również oferować sześć razy w tygodniu połączenia na trasie Bruksela-Norymberga. W sumie Brussels Airlines, ze swoją flotą 50 maszyn, będzie zapewniać 815 połączeń na trasach europejskich i 95 na międzykontynentalnych tygodniowo.

Eurowings

W letnim rozkładzie połączeń Eurowings będzie obsługiwać 130 punktów w 41 krajach, w ramach swoich baz operacyjnych w Berlinie (Tegel), Dortmundzie, Düsseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii, Bonn, Stuttgarcie i Wiedniu. Siedem z nich obejmie kierunki międzykontynentalne.

Do siatki międzykontynentalnej Eurowings dołączy Boston (USA) i Mauritius, oba obsługiwane z Kolonii. Dalsze lokalizacje, takie jak Bangkok i Phuket (Tajlandia), Punta Cana i Puerto Plata (Dominikana) i Varadero (Kuba) będą tego lata po raz pierwszy obsługiwane przez Eurowings.

Nowe usługi będą obejmować rejsy z Kolonii do Warny (Bułgaria), Mahon (Hiszpania) i Brindisi (Włochy), które będą również dostępne z Düsseldorfu. Natomiast dwa, nowe w rozkładzie, miasta tureckie - Bodrum i Samsun - będą obsługiwane z Kolonii, a połączenia Hanower - Antalya i Düsseldorf - Kutahya Zafer będą dalej rozwijać ofertę Eurowings na tureckim rynku.

Baza operacyjna Eurowings w Stuttgarcie będzie oferować nową trasę do Puli (Chorwacja), a Cagliari (Włochy) będzie dostępne zarówno z Hamburga, jak i z Berlina. Na rynku włoskim będą dalej dostępne trasy Wiedeń - Rzym i Hamburg - Piza. Natomiast letnie połączenia z Hamburga będą obejmować Ibizę (Hiszpania), a Eurowings Düsseldorf zapewni rejsy do Edynburga i na lotnisko East Midlands (Wielka Brytania), do Lizbony (Portugalia) i Kavali (Grecja).

Tegoroczne wakacyjne połączenia z Alicante (Hiszpania) oraz Bastią (Francja) będą dalej rozwijane i obsługiwane z Düsseldorfu i Wiednia. Połączenia z Wiednia do Faro (Portugalia) i Walencji (Hiszpania) dodatkowo uzupełnią letnie rozkłady Eurowings.

Swiss

Swiss będzie dalej dostosowywać swoją ofertę usług z Zurychu i Genewy w swoich letnich rozkładach. Dostępne będą trzy loty tygodniowo z Zurychu do Alicante (Hiszpania), natomiast rejsy do Lamezia Terme (Włochy) będą się odbywać co tydzień z Genewy. W nowych rozkładach zwiększy się również częstotliwość połączeń europejskich i międzykontynentalnych. Flagowy boeing 777-300ER, należący do tych linii, zostanie wprowadzony na wielu trasach.

W nowym wakacyjnym rozkładzie Swiss będzie obsługiwać 102 kierunki w 46 krajach.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA