fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Greckie samoloty uziemione strajkiem

Wikipedia
W Grecji zaczyna się dziś 24-godzinny strajk pracowników lotnictwa cywilnego, który zorganizowano w proteście przeciwko prywatyzacji. Odwołana została większość lotów krajowych
Strajk ogłosiła Grecka Federacja Związków Lotnictwa Cywilnego (Osypa), która sprzeciwia się sprzedaży 14 regionalnych lotnisk. W połowie grudnia taką umowę podpisał rząd Aleksisa Tsiprasa, który tym samym na 40 lat oddał w ręce niemieckiej firmy porty lotnicze m.in. w drugim największym mieście Grecji - Salonikach - oraz na popularnych wśród turystów wyspach: Krecie, Santorini, Mykonos, Korfu i Rodos.
Legalność tej transakcji ma zostać zatwierdzona dziś przez grecki Sąd Konstytucyjny. W tym samym czasie pracownicy lotnictwa cywilnego będą protestować przed budynkiem sądu, aby - jak podkreślają - wyrazić w ten sposób swój głęboki sprzeciw wobec tej decyzji. Zapowiadają, że są zdecydowani, aby chronić mienie państwowe.
W Grecji  już drugą dobę strajkują także pracownicy żeglugi morskiej, którzy nie zgadzają się z proponowanymi przez rząd zmianami w systemie ubezpieczeniowym.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA