fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekkoatletyka

Krynica zaprasza po adrenalinę i zabawę

Rzeczpospolita
W najbliższy weekend 6. PZU Festiwal Biegowy w Krynicy -Zdroju. Atrakcje od piątku do niedzieli, dystanse od 600 m do 100 km.

Krynica ponownie zaprasza na malownicze trasy w Beskidzie Sądeckim. Będzie co robić, bo program znów urósł, wypełniony licznymi propozycjami – dla amatorów i zawodowców, początkujących i zaawansowanych, nawet dla kibiców.

W największym skrócie – 6. PZU Festiwal Biegowy zachował wszystkie znane i cenione formy rywalizacji, poczynając od lokalnych Biegów Małopolski, przez Krynicką Milę, Bieg Nocny i Bieg 7 Dolin po Życiową Dziesiątkę (zawsze bijącą rekordy frekwencji), Bieg Kobiet, Sztafety Deptaka i wreszcie flagowy Koral Maraton (przy okazji Koral Półmaraton – w tym roku z ważnym dopiskiem: The Visehrad Run) w niedzielę.

Ponownie w planie jest wielobojowy cykl dla najwytrwalszych, czyli Iron Run, składający się tym razem z ośmiu etapów (Krynicka Mila, bieg na 15 km, Bieg Nocny 5 km, ultramaraton 64 km, minimaraton 4219 m, maraton, Bieg na Jaworzynę i finałowy bieg na 1 km), w sumie do pokonania w trzy dni 135 km i 623 m.

Organizatorzy (kiedyś Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, dziś Fundacja Festiwal Biegów) nie przestają jednak dołączać do oferty nowych pozycji albo modyfikować starych, by były jeszcze bardziej interesujące i zachęcały do startu każdego.

W szóstej edycji festiwalu będą to m.in. piątkowy „Bieg w krawacie" (600 m, krawat obowiązkowy), w sobotę  zdobywająca coraz większą popularność forma rywalizacji ekstremalnej – FUNmageddon oraz Mini Runmageddon na Jaworzynie, a także bieg na 3 km po Krynicy, będą Biegi Dzieci o Puchar RMF FM, bieg „1 km dalej od cukrzycy" oraz I mistrzostwa Polski w chodzeniu po górach – Hill Nordic Walking.

To wszystko i znacznie więcej (targi, koncerty, Forum Sport–Zdrowie–Pieniądze) od piątkowego poranka do niedzielnego popołudnia w Krynicy-Zdroju i okolicach. Zapisy, rejestrację i opłaty można załatwić poprzez stronę internetową www.festiwalbiegowy.pl/ (biegi do 1 km są bezpłatne), tam także są wszelkie informacje organizacyjne i o nagrodach.

Chętni mogą się także zgłaszać do dowolnego biegu 6. PZU Festiwalu Biegowego w biurze zawodów do 30 minut przed rozpoczęciem rywalizacji. Krynica zaprasza po adrenalinę i zabawę.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA