fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekkoatletyka

Mistrzowie świata w Puszczy Pilickiej

materiały prasowe
Tegoroczny Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej przeniesiono z Cetniewa, gdzie zgrupowanie polskich lekkoatletów zaatakował koronawirus, do Spały. Początek sobotnich zawodów o 16:00.

Miasto położone w sercu Puszczy Pilickiej będzie areną rywalizacji najlepszych polskich miotaczy. To pierwsze w tym miesiącu zawody lekkoatletyczne klasy mistrzowskiej, a drugie w całym sezonie, po lipcowym mityngu "Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski”.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że na zawodach zabraknie zagranicznych zawodników, więc konkurs pchnięcia kulą będzie pojedynkiem Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka. Wśród dyskoboli o zwycięstwo powalczą Piotr Małachowski oraz Robert Urbanek, a ozdobą rywalizacji oszczepniczek powinno być starcie Marceliny Witek z Marią Andrejczyk.

Maraton sobotnimi zawodami otworzy Marcin Krukowski. - Sierpień jest najbardziej pracowitym miesiącem w całej mojej karierze, bo możliwości występów miałem dosłownie co drugi dzień. Ostatecznie wystartuję aż siedem razy - zapowiada rekordzista Polski w rzucie oszczepem.

- Mam nadzieję, że zakręcę się w granicach siedemdziesięciu dziewięciu metrów - zapowiada młociarz Paweł Fajdek, dla którego Festiwal będą pierwszym startem w tym roku. On stawi czoła Wojciechowi Nowickiemu, który w lipcu na Stadionie Śląskim rzucił 78.52 m. U pań w tej samej konkurencji wystartują medalistki mistrzostw świata Joanna Fiodorow i Malwina Kopron.

Impreza odbędzie się bez udziału kibiców, ale internetową transmisję przeprowadzi telewizja KP Sport.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA