fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekkoatletyka

LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej: Gwiazdy zatańczą w Chorzowie

Adobe Stock
Holenderka Dafne Schippers, Szwed Daniel Stahl, Litwin Andrius Gudzius i Niemiec Johannes Vetter to zagraniczne gwiazdy tegorocznego LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.

Impreza, którą 6 września ugości Stadion Śląski, będzie w polskiej lekkoatletyce wydarzeniem sezonu. Shippers to wicemistrzyni olimpijska w biegu na 200 m (2016). Dyskobol Gudzius i oszczepnik Vetter byli mistrzami świata w Londynie (2017), a Stahl złoto w rzucie dyskiem przywiózł z Dohy (2019).

- Nie mogę się doczekać powrotu do rywalizacji. Nigdy wcześniej nie byłam na Śląsku, ale słyszałam wspaniałe historie o mityngu, na którym będę miała okazję startować po raz pierwszy - mówi Shippers, która na bieżni zmierzy się z Ewą Swobodą.

Stahlowi oraz Gudziusowi czoła stawi Piotr Małachowski. - Podczas tegorocznego Memoriału planowałem zakończyć karierę sportową. Życie pisze jednak swoje scenariusze i z powodu pandemii o rok wydłużyłem swoją przygodę ze sportem - przyznaje nasz dyskobol.

Na Stadionie Śląskim będą też inne polskie gwiazdy: tyczkarz Piotr Lisek, średniodystansowiec Marcin Lewandowski, kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki, młociarz Paweł Fajdek oraz biegająca na 400 m Justyna Święty-Ersetic.

Wstęp na LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie bezpłatny. Obecnie limit widzów to 13 000 (jedna czwarta powierzchni trybun), ale liczba ta - kiedy wejdzie w życie planowana zmiana przepisów dotycząca liczby widzów na imprezach sportowych - najprawdopodobniej wzrośnie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA