fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekkoatletyka

Powrót królowej sportu. To będzie bogate lato

Fotorzepa/Marian Zubrzycki
20 czerwca odbędzie się mityng „Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski” w którym wezmą udział najlepsi polscy lekkoatleci. Gorących wydarzeń latem będzie więcej.

Organizatorzy zawodów w Chorzowie zapowiedzieli 10 konkurencji: bieg na 100 m (kobiety, mężczyźni), 200 m (K, M), 300 m (K), 400 m (K, M), rzut młotem (K, M), pchnięcie kulą (M) oraz skok o tyczce (M). Swój udział zadeklarowali już m. in. Justyna Święty-Ersetic, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk, Wojciech Nowicki i Konrad Bukowiecki. Mityng odbędzie się bez udziału kibiców, fani lekkiej atletyki mogą jednak liczyć na transmisję internetową.

6 września chorzowski obiekt ugości Memoriał Kamili Skolimowskiej, który będzie częścią Continental Tour Gold.

- To nowy cykl składający się z największych mityngów na świecie i bardzo się cieszę, że są w tym gronie zawody z Polski. Od kilku lat przyglądaliśmy się rozwojowi Memoriału i mogę szczerze powiedzieć, że wynikami, frekwencją oraz pod względem organizacyjnym mityng zasłużył, aby wcielić go do tego cyklu - mówi prezes World Athletics Sebastian Coe.

Start w zawodach potwierdzili już Paweł Fajdek, Piotr Lisek, Marcin Lewandowski, Ewa Swoboda, Michał Haratyk oraz Bukowiecki i Święty-Ersetic.

Wcześniej, 19 sierpnia, Bydgoszcz ugości Memoriał Ireny Szewińskiej. - Liczymy, że będziemy mogli wpuścić kibiców na trybuny. Stadion mamy bardzo duży, więc nawet 25 procent miejsc to jest spora liczba - mówi prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor Memoriału Krzysztof Wolsztyński.

Latem kibice lekkiej atletyki mogą też szykować się do Tyczki na Molo (01.08), Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej w Cetniewie (08.08), Grand Prix Sopotu (13.08), Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie (16.08), Memoriału Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego w Międzyzdrojach (17.08), Mityngu im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Wałczu (19.08), Memoriału Zygmunta Szelesta w Warszawie (22.08), mistrzostw Polski we Włocławku (28-30.08) oraz Poznań Athletics Grand Prix (11.09).

Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) niebawem ogłosi ponadto plan mityngów organizowanych w Warszawie na terenie Telewizji Polskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA