fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekkoatletyka

Lekkoatleci czekają w blokach, kolejne imprezy przełożone

Sebastian Coe
AFP
Lekkoatleci czekają na start sezonu letniego. World Athletics, której szefem jest Sebastian Coe, przełożyła trzy kolejne mityngi Diamentowej Ligi, a europejska federacja liczy, że uda się zorganizować mistrzostwa Europy.

Te w dniach 25-30 sierpnia ma ugościć Paryż. Na razie Francuzi muszą przygotować raport dotyczący szans na ewentualne przeprowadzenie zawodów. Scenariusze są trzy: organizacja imprezy w pierwotnym terminie, przesunięcie jej o kilka tygodni lub na kolejny rok.

- Żyjemy w czasach, które wymagają od nas elastyczności, otwartości i realistycznego podejścia - mówi tymczasowy prezes EA Dobromir Karamarinow. Bułgar wykonuje obowiązki Norwega Sveina Arne Hansena, który po udarze przebywa w szpitalu.

Rywalizacja w cyklu Diamentowej Ligi wystartuje najwcześniej 6 czerwca, kiedy zaplanowano zawody w amerykańskim Eugene. Sześć pierwszych mityngów - w Dosze (17 kwietnia), Chinach (9 i 16 maja), Sztokholmie (24 maja), Rzymie (28 maja) i Rabacie (31 maja) - zostało przełożonych. Organizatorzy wciąż wierzą, że uda się je zorganizować w późniejszym terminie.

Kalendarz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) przewiduje w najbliższych tygodniach cztery ważne imprezy: Memoriał Zygmunta Szelesta w Warszawie (16 maja), Mityng na Rynku Tadeusza Kościuszki w Białymstoku (17 maja), Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie (24 maja) oraz Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy (30 maja).

Oficjalnych informacji jeszcze nie ma, ale niemal na pewno wszystkie będą przełożone.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA