fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekkoatletyka

Orlen Copernicus Cup: fantastyczny rekord świata Armanda Duplantisa

Paweł Skraba
Armand Duplantis na mityngu Orlen Copernicus Cup skoczył o tyczce 6,17 metra i ustanowił w ten sposób nowy rekord świata - podaje Onet. 20-letni Szwed poprawił najlepsze wyniki słynnego Siergieja Bubki, który skoczył 6,15 metra na stadionie oraz Renauda Lavillieniego 6,16 metra w hali.

Skok o tyczce ma nowego króla. Tak wysoko nikt dotąd nie skoczył w hali, ani na stadionie. Armand Duplantis stał się podwójnym rekordzistą świata w Toruniu przeskakując tyczkę na wysokości 6,17 metra.

Duplantis próbował pobić rekord świata na mityngu w Duesseldorfie, który odbywał się w ostatni wtorek. Trzy razy atakował 6,17 metra i trzy razy strącił poprzeczkę. W Toruniu łatwo pokonywał kolejne wysokości, a od 5,72 skakał sam, gdy rywale już odpadli. Pobił rekord mityngu skacząc 5,92 metra, ale to dla niego było mało - relacjonuje Onet.

W pewnym momencie poprzeczka powędrowała na 5,17 metra. Za pierwszym razem Duplantis strącił ją nogą. Za drugim pokonał tę wysokość. - Nie zrobiłbym tego bez waszego wsparcia. To wielki rok - olimpijski - i świetnie go tak rozpocząć - cieszył się 20-letni Szwed. Jego skok podziwiał w Arenie Toruń komplet publiczności.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA