fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekkoatletyka

Dopingowy kłopot następcy Usaina Bolta. Grozi mu dyskwalifikacja

Christian Coleman
Marco Verch/Flickr
Christian Coleman, halowy mistrz świata w biegu na 60 metrów i jeden z głównych kandydatów do zdobycia złotego medalu w biegu na 100 metrów na mistrzostwach świata w Katarze opuścił trzy testy na obecność niedozwolonych środków.

Amerykański sprinter Christian Coleman jest najszybciej człowiekiem na świecie od trzech lat. Lekkoatleta walczy teraz o swoją reputację w związku z rzekomą serią pominiętych testów na obecność niedozwolonych substancji.

23-latek w 2017 roku podpisał wielomilionową umowę z firmą Nike, po tym, jak został nazwany następcą Usaina Bolta. 

Sprinterowi grozi zakaz startu. Oznaczałoby to, że nie wystąpi na mistrzostwach świata w Katarze i przyszłorocznych igrzyskach w Tokio.

Sportowiec kwestionuje swoją nieobecność na jednym z testów. Przepisy amerykańskiej Agencji Antydopingowej stanowią, że  trzy opuszczone lub naruszone testy w ciągu dwunastu miesięcy mogą skutkować dyskwalifikacją na okres do dwóch lat.

Coleman ustanowił nowy rekord świata na dystansie 60 metrów w hali i stał się siódmym najszybszym człowiekiem w historii w zeszłym roku, kiedy pokonał dystans 100 metrów w 9,79 sekundy.

Źródło: Daily Mail
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA