Święty-Ersetic wygrała finałowy bieg z czasem 50,41 sekundy - to jej rekord życiowy i drugi najlepszy wynik w historii Polek biegających na tym dystansie (szybciej przebiegła go jedynie Irena Szewińska). Święty-Ersetic rozegrała bieg dobrze taktycznie wychodząc na prowadzenie na ostatnich metrach biegu. Drugie miejsce zajęła Greczynka Maria Belibasaki, a trzecie - Holenderka Lissane de Witte. Druga Polka biegnąca w finale, Iga Baumgart-Witan, była piąta.

Święty-Ersetic jest też pierwszą Polką, która została mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów.

Chwilę później, w biegu na 800 metrów złoty medal zdobył Adam Kszczot. To trzeci tryumf Kszczota na tym dystansie w Mistrzostwach Europy (poprzednio wygrywał w 2014 i 2016 roku.

Kszczot wygrał finałowy bieg z czasem 1.44,59 (to jego najlepszy wynik w tym sezonie). Drugi był Szwed Andreas Kramer, a trzeci - Francuz Pierre-Ambroise Bosse. Tuż za podium znalazł się Michał Rozmys, któremu do medalu zabrakło dwóch setnych sekundy. Piąty był Mateusz Borkowski.

To siódmy i ósmy medal dla Polski na lekkoatletycznych ME w Berlinie - obecnie Polska ma na koncie pięć złotych medali i trzy srebrne.