fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przekroczenie terminu przez lekarza nie może uniemożliwiać wydania skierowania na szkolenie specjalizacyjne

Adobe Stock
Opóźnienie w złożeniu zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu lekarza nie może uniemożliwiać wydania skierowania na szkolenie specjalizacyjne.

Postępowanie kwalifikacyjne do otwarcia specjalizacji lekarskich, ogłoszone przez wojewodę łódzkiego, trwało od 1 do 31 października 2018 r. W jego wyniku Andrzej P. (dane zmienione) uzyskał prawo do rozpoczęcia specjalizacji w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w trybie rezydenckim. Po wydłużonym do 6 listopada stażu podyplomowym, lekarz złożył 16 listopada 2018 r. w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi dokumenty do wydania zaświadczenia: „Prawo wykonywania zawodu lekarza". Zostało wydane 27 listopada, a następnego dnia Andrzej P. złożył do wojewody wniosek o wydanie skierowania na specjalizację ortopedyczną w ramach postępowania kwalifikacyjnego.

Wojewoda odmówił skierowania

Zgodnie z treścią ustawy z 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty, lekarz może uzyskać tytuł specjalisty w określonej dziedzinie medycyny po odbyciu szkolenia specjalizacyjnego oraz po złożeniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, albo po uznaniu za rów...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA