fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Naczelna Rada Lekarska chce, by pytania z egzaminów lekarskich były publikowane wraz z odpowiedziami

Fotolia.com
Szef Naczelnej Rady Lekarskiej proponuje ministrowi zdrowia współpracę w opracowaniu odpowiedzi na pytania z egzaminów lekarskich LEK, LDEK i PES, które odbyły się pięć lat temu.

Naczelna Rada Lekarska (NRL) po raz kolejny skrytykowała zapis w znowelizowanej w zeszłym roku ustawie o zawodach lekarza i lekarza-dentysty, który pytania z Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK), Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego (LDEK) oraz Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES) pozwala publikować dopiero po pięciu latach. „Zgodnie z decyzją podjętą w dniu 13 stycznia br. Naczelna Rada Lekarska złożyła w tej sprawie kolejny wniosek do Trybunału Konstytucyjnego" – pisze w liście do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła prezes NRL Maciej Hamankiewicz.

Jednocześnie deklaruje gotowość publikacji na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL) pytań egzaminacyjnych sprzed pięciu lat wraz z odpowiedziami i komentarzami do pytań, które budziły wątpliwości lekarzy i lekarzy-dentystów. „W ocenie samorządu lekarskiego komentarze ekspertów mogłyby stanowić niezwykle wartościowe objaśnienie problematyki poruszonej w pytaniu, a całość opracowania stanowiłaby z całą pewnością istotną pomoc w procesie kształcenia lekarzy i lekarzy-dentystów" – pisze prezes NRL. I do współpracy przy tworzeniu komentarzy zaprasza ekspertów Ministerstwa Zdrowia i Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi.

Propozycję szef NRA miał złożyć ministrowi zdrowia osobiście 24 kwietnia na Konferencji Okrągłego Stołu Warszawa-Nałęczów 2017.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA