fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fizjoterapeuci i diagności dostaną podwyżki dzięki wyższej wycenie świadczeń przez NFZ

Fotorzepa, Jakub Dobrzyski
Zamiast podwyżek minister Łukasz Szumowski obiecał fizjoterapeutom i diagnostom wyższą wycenę świadczeń. NFZ ma płacić więcej za leczenie już od marca.

Diagności laboratoryjni, technicy elektroradiologii i fizjoterapeuci nie dostaną podwyżek z tzw. znaczonych pieniędzy, jak lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Wyższe wynagrodzenie ma im zapewnić korzystniejsza wycena świadczeń zdrowotnych, za które szpitalom i przychodniom płaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czytaj też: Umiejętności zamiast kolejnych specjalizacji

– Na poniedziałkowym spotkaniu z ministrem zdrowia usłyszeliśmy, że wyceny wzrosną już od 1 marca tego roku, co ma zapewnić szefom placówek dodatkowe środki na podwyżki – mówi dr Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii (OZZPF). I dodaje, że nie padły żadne konkretne kwoty.

– Informacja była bardzo ogólnikowa i w marcu możemy usłyszeć, że podwyżek nie będzie. Minister musi wiedzieć, że nie przyjmiemy tego spokojnie. A brak systemowych rozwiązań i niepotrzebne podsycanie nadziei może doprowadzić do protestów – ostrzega Tomasz Dybek i po...

REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA