fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LOGISTYKA Transport

Kolej już wozi żywność do Chin

Pierwszy pociąg z tranzytem towarów objętych embargiem dojechał do Chin.

Pociąg z ładunkiem mrożonego łososia nadanego przez spedytora holenderskiego wyruszył 21 marca z Duisburga do Xian w Chinach. Skonteneryzowany ładunek nadzorowany jest przez elektroniczną pieczęć, a wiezie go pociąg zorganizowany przez UTLC ERA. Jest to spółka należąca do Kolei Rosyjskich, Koeli Białoruskich i Kolei Kazachskich.

Przewóz odbywa się pod nadzorem Federalnej Służby Celnej i Federalnej Służby Nadzoru Transportu. Trasa wiedzie przez Polskę, Białoruś, Rosję i Kazachstan. Elektroniczne pieczęcie są montowane na kontenerach chłodniczych na stacji w Smoleńsku, zaś zdejmowane na stacji Kartaly I.

Zarząd UTLC ERA liczy, że dzięki zniesieniu zakazu tranzytu znacznie zwiększą się przewozy na tej trasie. Koleje Rosyjskie zapowiadają, że kolejny próbny pociąg puszczą trasą zabajkalską. Sygnały z elektronicznej pieczęci służą także zleceniodawcy do nadzoru nad przebiegiem transportu.

Prezydent Rosji wydał 1 lipca 2019 roku dekret, zezwalający na tranzytowe przewozy towarów objętych embargiem. Rosja wprowadziła embargo na tranzyt w sierpniu 2014 roku.

Źródło: logistyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA