fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LOGISTYKA Logistyka kontraktowa

Poczta Polska: Więcej przesyłek z Chin mimo pandemii

Państwowy operator notuje duży wzrost liczby przesyłek trafiających do Polski z krajów Dalekiego Wschodu.

Epidemia koronawirusa nie wystraszyła Polaków przed kupowaniem w tamtym regionie świata.W efekcie – jak podaje Poczta Polska – liczba paczek z tego kierunku skoczyła o 30 proc.

– Pandemia zmieniła wiele w handlu międzynarodowym. Mimo niecodziennej sytuacji i wielu utrudnień Poczta Polska odnotowuje znaczący wzrost liczby paczek przybywających do Europy z Państwa Środka. Polacy nie stracili zainteresowania zakupami z tej części świata – komentuje Krzysztof Górski, dyrektor Biura Współpracy i Handlu Międzynarodowego w PP.

Czytaj więcej w: Kurierzy pokrzepieni finansowo

W wygenerowaniu tak dobrych wyników spora zasługa jest w partnerstwie rodzimego operatora z AliExpress. – Obecną dobrą sytuację platformy na Polskim rynku zawdzięczamy m.in. stabilnej współpracy z Pocztą podczas pandemii, która pomogła utrzymać silny wzrost transgranicznego handlu elektronicznego w tym okresie – potwierdza Gary Topp, senior operation manager w AliExpress.

Dziś główne źródło przychodów PP stanowią listy. Wobec spadku tradycyjnej korespondencji (w ciągu pierwszych czterech miesięcy br. o 21 proc.) państwowa spółka stawia na rozwój usług na rosnących rynkach. A zgodnie ze strategią PP obsługa międzynarodowego rynku paczkowego jest jednym z głównych filarów rozwoju.

Źródło: logistyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA