fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Media i Sztuka na plaży

mediaisztuka.darlowo.pl
Ciekawe spotkania z politykami, dziennikarzami i artystami czekają gości Festiwalu Media i Sztuka, którego piąta edycja rozpoczyna się dzisiaj w Darłowie.

Organizatorzy będą gościć na nim ok. 50 znanych osób ze świata mediów, sztuki i polityki. Już dzisiaj Maciej Wierzyński opowie o Janie Karskim, a ks. Jan Kaczkowski o swojej walce z rakiem w rozmowie z Cezarym Łazarewiczem. Z Danutą Stenką, także dziś spotkanie poprowadzi Ryszard Jaźwiński, autor radiowej audycji "Trójkowo filmowo". Z kolei Jacek Żakowski będzie pytać o Polskę w strefie euro Krzysztofa Pietraszkiewicza, prezesa Związku Banków Polskich.

Jutro m.in. spotkanie z pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim i Andrzejem Szpilmanem, który opowie o swoim ojcu Władysławie. Piątek będzie też dniem radiowej Trójki. Już od godzin porannych Wojciech Mann poprowadzi z Darłowa audycję „Zapraszamy do Trójki" a Tomasz Żąda „Muzyczną pocztę UKF i rozmowę z wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, a wieczorem dyskotekę pod nazwą „Dyskoteka Żąda Przebojów".

Na żywo realizowane będą m.in. programy "Szkła Kontaktowego", "Drugiego Śniadania Mistrzów" (TVN24), audycja "Piosenki bez granic" Wojciecha Manna (Trójka). Odbywać się też będą konkursy, zabawy oraz quizy językowe. Będzie też można podyskutować o malarstwie i literaturze.

W sobotę przed południem „Lato w olimpijskiej formie", gdzie chętni będą mogli poćwiczyć razem z mistrzem olimpijskim Władysławem Kozakiewiczem. Zaplanowano też dyskusję „Polska a strefa euro" z udziałem m.in. naczelnego „Rzeczpospolitej" Bogusława Chraboty. Z kolei Mariusz Szczygieł zaprasza na spotkanie z reportażystkami Ewą Winnicką ("Angole") i Magdaleną Grzebałkowską ("1945. Wojna i pokój"). W części muzycznej sobotniego dnia zaprezentują się wykonawcy ubiegający się o Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin, a później zaśpiewa Kasia Popowska, laureatka zeszłorocznej edycji. Finałem wieczoru będzie występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej Kayah wraz z zespołem. Oprócz tego na Rynku Miejskim odbędzie się wyjątkowy koncert Baltic Neopolis Orchestra, z udziałem światowej klasy wirtuozów: Vasko Vassileva, koncertmistrza w londyńskim Royal Opera House i Keito Saito, japońskiego pianisty Boogie Woogie .

Ostatni dzień festiwalu szykuje się też ciekawie dla najmłodszych. Bajki będzie im czytać m.in. marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, wokalistka Anna Maria Jopek oraz prof. Jerzy Bralczyk. Na swoje muzyczne fascynacje zabierze w niedzielne popołudnie znany dziennikarz i podróżnik Marcin Kydryński. A festiwal zakończy benefis Wojciecha Pszoniaka z udziałem m.in. Henryka Sawki, Michała Ogórka, Urszuli Dudziak czy aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Benefis poprowadzą Adam Opatowicz i Andrzej Poniedzielski.

Festiwal organizują Radio Koszalin i miasto Darłowo. Patronem medialnym jest „Rzeczpospolita".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA