fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Marek Jakubiak: Antoni Macierewicz jako minister nie dał rady

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Mariusz Błaszczak zajmuje się sprzątaniem po swoim poprzedniku. Miarą tego, jak złym był ministrem pan Macierewicz, jest choćby to, jak fatalnie była za jego czasów zarządzana Polska Grupa Zbrojeniowa - uważa poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.

yły szef MON - jak wynika z informacji "Wprost" - od lipca zaczął regularnie odwiedzać Kaczyńskiego w jego domu na Żoliborzu.

O ociepleniu relacji między Macierewiczem a Kaczyńskim świadczyło też wystąpienie prezesa PiS na uroczystych obchodach 70. urodzin Macierewicza organizowanych przez środowisko "Gazety Polskiej".

Z informacji dziennikarzy tygodnika wynika, że dowodem na ocieplenie tych relacji jest specjalne zadanie powierzone przez prezesa PiS byłemu szefowi MON - ma on dokonać kompleksowej oceny obecnego stanu polskiej armii.

Dokonania Antoniego Macierewicza ocenił w rozmowie z "Super Expressem" poseł Marek Jakubiak. - Trzeba sobie jasno powiedzieć: jako minister obrony narodowej pan Macierewicz po prostu nie dał rady. I rzeczywiście, Błaszczak zajmuje się sprzątaniem po swoim poprzedniku. Miarą tego, jak złym był ministrem pan Macierewicz, jest choćby to, jak fatalnie była za jego czasów zarządzana Polska Grupa Zbrojeniowa - powiedział.

Poseł Kukiz'15 odniósł się również do informacji o zleconej Macierewiczowi analizie stanu polskiej armii. - Powierzenie mu roli audytora oceniam w podobnych kategoriach jak stworzenie departamentu ds. budowy elektrowni atomowej. Wszyscy pracują, wszyscy coś robią, wszyscy biorą za to pensje, ale elektrowni atomowej jak nie było, tak nie ma. Pewnie i to stanowisko będzie wirtualne. Chodzi po prostu o to, żeby zaczepić już na stałe pana Macierewicza na Klonowej, żeby czuł się częścią armii - powiedział.

Źródło: SE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA