fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Nagrany poseł Jakubiak. Poseł Kukiz'15 mija się z prawdą?

Marek Jakubiak
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Na jednym z profili na Facebooku Andrzej Żuromski udostępnił kolejne nagranie. Jest to odsłuch prywatnej rozmowy Żuromskiego z posłem Kukiz’15 Markiem Jakubiakiem. To kontynuacja tzw. taśm Kukiza.

Żuromski w rozmowie z posłem Kukiz’15 mówi, że są krzywdzące dla niego opinie, jakoby proponował Jakubiakowi odsprzedanie kompromitujących dla Kukiza taśm. Według Żuromskiego rozmowa telefoniczna z Jakubiakiem odbyła się 26 września 2015 r. Rzekomy szantażysta zapewnia, że spotkał się z wiceprzewodniczącym Kukiz’15 tylko po to żeby go poinformować o istnieniu nagrania, na którym Paweł Kukiz mówi o Arturze Zawiszy i Ruchu Narodowym w nieparlamentarnych słowach. Twierdzi, że nie chciał żadnych pieniędzy za nagranie.

Żeby udowodnić swoją wersję, Żuromski odtwarza prywatną rozmowę z Jakubiakiem. - Znalazłem rozmowę w telefonie, w której pokazuję kłamstwa Jakubiaka. I chciałbym ją teraz z tego telefonu puścić – mówi Żuromski.

Po chwili słychać głos Jakubiaka. - Tego dnia, po spotkaniu z tobą, o godz. 20.30, był u nas prezes dosyć dużej instytucji, który nie wiedząc zupełnie o tych naszych rozmowach powiedział, że dziennikarze mają taśmę, czy nagranie Pawła, w którym mówi o tym, że rozp***lił Ruch Narodowy – mówi podczas odtwarzanej rozmowy wiceprzewodniczący Kukiz’15.

- Ponieważ to bardzo poważny człowiek, do którego mam zaufanie, to uprzedziłem Pawła, że może mieć pytanie od dziennikarzy w związku z pojawieniem się nagrania. Paweł sobie przypomniał dokładnie kto był, kiedy on mówił o tym itd. – kontynuował poseł Jakubiak.

Następnie żali się Żuromski, że dzwonią do niego ludzie, którzy sugerują, że on zdobył się na szantaż. Prosi Jakubiaka, czy ten nie mógłby tego sprostować. – Przecież ja ani złotówki nie chciałem – mówi rozmówca posła.

- Nie było takiej opcji, absolutnie – odpowiada Jakubiak. - Nie mamy do ciebie żadnych pretensji, ani żadnych żali, bo nie mamy o co.

- Jeżeli ktoś mnie zapyta czy to prawda, to ja powiem, że nie. Jeżeli mi powiesz w tej chwili kto tak mówi, to ja do niego zatelefonuję i powiem, że to jest nieprawda – zapewnia Jakubiak.

„Rzeczpospolita” skontaktowała się z wiceprzewodniczącym Kukiz’15 posłem Jakubiakiem. Mówimy, że Żuromski udostępnił nagranie ich prywatnej rozmowy. - Widzę, że pan Żuromski wszystko i wszystkich nagrywa – odpowiada nam Jakubiak.

Jakubiak twierdzi, że były raper „Żurom” był pośrednikiem, gdy spotkali się w związku z ewentualną sprzedażą tzw. taśm Kukiza. - On jak przyszedł sprzedawać to nagranie to przyszedł w imieniu pana Marcina Roli. I on dzisiaj mówi, że on nie sprzedawał, tak, bo on przyszedł z tym materiałem w imieniu Roli. Rola się odniósł do tego i ja już dalej nie chciałem tego komentować. Do momentu, gdy te nagrania nie ujrzały światła dziennego – tłumaczy się Jakubiak.

- Tylko tyle, że oni od tego momentu się pokłócili. W „Superstacji” znalazł się człowiek, dziennikarz, który potwierdza, że jeden z nich chodził z propozycją sprzedaży tych nagrań – mówi Jakubiak.

Drążymy i cytujemy Jakubiakowi jego słowa z udostępnionej rozmowy, które nie są spójne z jego wczorajszym wpisem na Facebooku. Z piątkowego wpisu wynika, że z propozycją sprzedania taśm zgłosił się Andrzej Żuromski, ale nie padło ani słowo o Marcinie Roli. - On proponował, że za 30 tys. zł odsprzeda, ale chodziło o Rolę, on był pośrednikiem – twierdzi Jakubiak. – A potem następnego dnia, czy za dwa dni, Rola powiedział, że nie ma z tym nic wspólnego. I ja zaprzestałem kontaktów z jednym i drugim panem – kończy Jakubiak. Mówi, że się śpieszy i musi kończyć rozmowę.

Kontaktujemy się z Rolą, byłym rzecznikiem Kukiz’15, a obecnie redaktorem naczelnym jednego z portali. Przedstawiamy wersję Jakubiaka, który zarzuca mu udział w próbie sprzedania taśm.

- To kłamstwo – zapewnia nas Rola. - Ja nie mam nic wspólnego z nagraniami. Tyle w temacie. Załatwiałem Pawłowi wywiady, nie nagrywałem go. Nie dam się w to wciągnąć.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA