fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Winnicki: Pluralizm w Kukiz’15 jest ograniczany

Robert Winnicki
rp.pl
- Nie miałem jeszcze czasu od soboty złożyć rezygnacji z członkostwa w Klubie – powiedział poseł – jeszcze – Kukiz’15 i lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Winnicki zarzucił kolegom z Ruchu Narodowego, że poczuli się bardziej związani z Kukiz’15 niż z macierzystą formacją. Przypomniał, że to RN wynegocjował jedynki na listach Kukiz’15 posłom, którzy złożyli oświadczenie, że nie odchodzą z Klubu.

Zapewnił, że tzw. taśmy Pawła Kukiza nie były głównym powodem podjętej przez Radę Polityczną RN uchwały o wyjściu z Klubu. 

Według niego istotniejsza była współpraca z resztą opozycji podczas głosowania w Sejmie nad wyborem nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego.  - Uważam to za samobójstwo polityczne – powiedział poseł Winnicki. 

Jego zdaniem inna była umowa między RN a Kukizem przed wyborami, co obecnie się bardzo zmienia i posłowie muszą głosować jak chce wódz. - Zmienia się to, że zaczyna się tworzyć zwarta formacja, w której pluralizm jest ograniczany – powiedział Winnicki. Podał za przykład jedną z konferencji prasowych lidera Kongresu Nowej Prawicy, który został zrugany przez Kukiza za wygłaszanie opinii w zgodzie ze swoim sumieniem. 

Gość zapytany czy popiera poglądy, które Kukiz krytykował w nieparlamentarnych słowach na ujawnionej taśmie Kukiz, zapewnił, że poważne organizacje narodowe nie nawołują do rasizmu i antysemityzmu. - Nigdy RN, ani inne poważne organizacje narodowe nie głosiły takich haseł – powiedział poseł Winnicki. 

O planach na przyszłość prezes RN mówił, że nic się nie zmieniło i nadal chce budować w Sejmie koło narodowe. - Mamy co najmniej jednego posła – powiedział z uśmiechem gość programu #RZECZoPolityce. Dodał, że jeszcze niedawno Ruch Narodowy nie miał żadnego posła, więc to i tak sukces. 

Według Winnickiego obie strony skorzystały na sojuszu, bo RN pomógł zarejestrować listy wyborcze, ale też bez Kukiz’15 nie weszliby do Sejmu. - Kukiz widział ten potencjał polityczny w Ruchu Narodowym – mówił Winnicki. 

 Kukiz głosił inne hasła dotyczące przyjęcia uchodźców, ale jak zapewnia prezes RN to po jego interwencji zmieniła się retoryka lidera Kukiz’15. - Twarda postawa antyimigrancka to jest nasz sukces, inicjatywa, która się przebiła do opinii publicznej – powiedział poseł Winnicki. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA