fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Opole 2017: Dzieci Młynarskiego protestują

Fotorzepa, Jakub Ostałowski
Nie wyobrażamy sobie, aby w tak krótkim terminie mógł powstać koncert, spełniający wymagania zgodne z artystycznym i profesjonalnym poziomem reprezentowanym przez naszego Ojca - napisały dzieci zmarłego niedawno Wojciecha Młynarskiego.

List Młynarskich dotyczy zaplanowanego na czerwcowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu koncertu poświęconego pamięci Wojciecha Młynarskiego.

Dzieci zmarłego poety i tekściarza - Agata, Paulina i Jan, piszą na Facebooku, że o planowanym koncercie dowiedziały się drogą nieoficjalną i jako ostatni, zauważając jednocześnie, że Wojciech Młynarski związany był z festiwalem w Opolu przez całe swoje życie.

Tymczasem "dotychczas ani Fundacja Wojciecha Młynarskiego ani żadne z nas, spadkobierców, nie zostało oficjalnie zaproszone przez TVP do rozmów na temat ewentualnego wykorzystania utworów Wojciecha Młynarskiego, do których prawami dysponujemy" - piszą Młynarscy na profilu poświęconym twórczości ich ojca.

Spadkobiercy Wojciecha Młynarskiego zauważają, że do rozpoczęcia festiwalu 9 czerwca pozostało bardzo niewiele czasu i nie wyobrażają sobie, "aby w tak krótkim terminie mógł powstać koncert, spełniający wymagania zgodne z artystycznym i profesjonalnym poziomem", który reprezentował ich Ojciec.

Agata, Paulina i Jan Młynarscy apelują o to, by uszanować ich żałobę po zmarłym przed dwoma miesiącami poecie.

To kolejny skandal wokół zbliżającego się festiwalu. Po ingerencji prezesa TVP Jacka Kurskiego w program jubileuszowego koncertu Maryli Rodowicz (Kurski nie zgodził się, aby wystąpiła w nim Kayah, później się z tej decyzji wycofał), z udziału w FPP zrezygnowali Kayah, Kasia Nosowska, AudioFeels, Kombii, Michał Szpak, Kasia Cerekwicka i inni. Z prowadzenia Koncertu Premier zrezygnował z kolei Artur Orzech, na znak protestu przeciwko usunięciu z programu Premier występu Arkadiusza Jakubka z zespołem "Dr Misio".

W efekcie z udziału w opolskim festiwalu zrezygnowały gwiazdy głównych koncertów - Maryla Rodowicz, która miała świętować 50-lecie swojej pracy artystycznej i Andrzej "Piasek" Piaseczny - jubileusz 25-lecia.

 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA