fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Końcowe uzgodnienia ws. Anakondy'16

materiały prasowe Dowództwa Operacyjnego RSZ
Pierwsze ruchy wojsk związane z zaplanowanym na czerwiec ćwiczeniem Anakonda-16 rozpoczną się już w maju.

- "W gotowości będziemy od 1 czerwca, a pierwsze ruchy wojsk, pierwsze rozmieszczenia rozpoczynają się 8 maja. Przez cały maj będziemy budować odpowiednią gotowość" - powiedział w Akademii Obrony Narodowej Zastępca Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. Sławomir Wojciechowski.

Generał w krótkim wystąpieniu a następnie briefingu dla prasy, podsumował Końcową Konferencję Planistyczną do ćwiczenia z wojskami pk.: Anakonda-16.

W ćwiczeniu ma wziąć udział prawie 30 tyś. żołnierzy, w tym około 12 tyś. Polaków. Zaplanowano zaangażowanie 60 statków powietrznych, 12 okrętów i 3 tyś. pojazdów.
Uczestnikami konferencji byli przede wszystkim eksperci z DO RSZ, Dowództwa Wojsk Lądowych USA w Europie, DG RSZ, Połączonego Dowództwa Wojsk Lądowych NATO w Izmirze, Wielonarodowego Korpusu Północ – Wschód oraz przedstawiciele wszystkich jednostek z Polskich Sił Zbrojnych oraz państw NATO, zaangażowanych w realne działania podczas ćwiczenia.

Warto przypomnieć, że pod koniec marca w Sojuszniczym Dowództwie Wojsk Lądowych w Izmirze odbyło się spotkanie połączone z ćwiczeniem "Loyal Vision". Spotkanie w całości poświęcone było przygotowaniom do ćwiczenia Anakonda'16. W jego trakcie dokonano koordynacji wszystkich zadań wpisanych w scenariusz ćwiczenia, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów szkoleniowych.

Konferencja zakończyła się w czwartek uzgodnieniem szczegółów dotyczących sposobu realizacji przyjętego scenariusza ćwiczenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA