fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Karczewski: Trzeba się wyciszyć

PAP/Paweł Supernak
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) potwierdza, że Prawo i Sprawiedliwość szykuje zmiany w konstytucji, uważa jednak, że zmiany te powinna poprzedzić spokojna i rzeczowa dyskusja.

Karczewski, który był Gościem Wydarzeń Polsat News, że należy ocenić, w jaki sposób działa państwo i jakie są relacje między władzami i sporządzić bilans.

Podkreślił jednak, że decyzje powinny zapadać w większym spokoju.

- Trzeba się wyciszyć, to musi być merytoryczna dyskusja. Nie możemy na samym początku dyskusji mówić „my mamy rację, a wasze rozwiązania są złe” - mówił Karczewski wskazując, że z takim nastawieniem spotyka się ze strony opozycji.

Zdaniem marszałka Senatu, obecna opozycja nie potrafi dostosować się "do innego miejsca w życiu politycznym". Uważa on, że demokracja polega na tym, że decyzje podejmuje większość, a większość stanowi obecnie PiS, które "dostało mandat od społeczeństwa".

Karczewski twierdzi, że powinna zostać zwiększona rola Senatu, który, według niego, "mógłby się zajmować kontrolą wydzielonych obszarów administracji państwowej".

- Powiedzmy, że mogła to by być polityka zagraniczna z uwzględnieniem polityki skierowanej do Polaków i Polonii. Senat powinien intensywniej i w większym zakresie zajmować się Polakami mieszkającymi za granicą, niektórzy szacują, że to 16-20 milionów – mówił marszałek Senatu.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA