fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Wałęsa: Wstyd mi za ten demokratyczny wybór

PAP/Adam Warżawa
Były prezydent Lech Wałęsa stwierdził, że wstyd mu za Andrzeja Dudę z powodu słów, jakie obecna głowa państwa wypowiedziała dziś na uroczystościach obchodów Grudnia 1970.

Podczas dzisiejszych uroczystości Andrzej Duda powiedział, że wstyd mu za II Rzeczpospolitą i nierozliczenie zbrodni z tamtych czasów.

- Za tę III RP, w której komunistycznych bandytów nazywano 'ludźmi honoru'. Za tę III RP, która z honorami wojskowymi i państwowymi pochowała większość oprawców 70. roku. Wstyd, zwyczajnie wstyd - mówił w Gdyni Andrzej Duda. 

Lech Wałęsa powiedział, że dotychczas powstrzymywał się od komentowania działań obecnego prezydenta. Teraz jednak stwierdził, że zaczyna się wstydzić "za ten demokratyczny wybór" i odtąd będzie to powtarzał i w  kraju, i za granicą.

Wałęsa stwierdził, że w Polsce trzeba budować zgodę, tymczasem Duda robi wszystko, by Polaków "dzielić i irytować". Według byłego prezydenta, odzyskanie wolności kosztowało Polskę tak dużo, że nie wolno teraz tej zdobyczy zmarnować.

- Mają wiele racji, trzeba wiele poprawić, ale demokratycznie. Jeśli tego nie zrobimy, to się skończy wojną domową - mówił Wałęsa. Powiedział także, że w przyszłości konieczne może być przeprowadzenie referendum w sprawie skrócenia kadencji parlamentu i prezydenta.

 

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA