MŚ koszykarzy: Francuzi sprawili niespodziankę. USA nie obronią tytułu

Koszykarska reprezentacja Stanów Zjednoczonych przegrała w ćwierćfinale z Francją 79:89. Wynik ten oznacza, że Polacy nie zapewnili sobie kwalifikacji olimpijskiej - informuje Onet.pl

Aktualizacja: 11.09.2019 16:06 Publikacja: 11.09.2019 15:43

NA mistrzostwa świata w Chinach nie przyjechał najsilniejszy skład Stanów Zjednoczonych, jednak reprezentacja była nadal wymieniana jako jeden z głównych kandydatów do sięgnięcia po tytuł.

Porażka w ćwierćfinale jest najgorszym wynikiem Amerykanów w historii. Poprzedni najgorszy występ to rok 2005, gdy drużyna zajęła czwarte miejsce.

Mecz z Francją był pierwszym na tym turnieju, w którym Amerykanie byli w opałach. W trzeciej kwarcie przewaga rywali wzrosła do dziesięciu punktów.

Koszykarze Gregga Popovicha zdołali jednak wyrównać, a nawet wyjść na prowadzenie. Czwarta kwarta należała jednak do Francuzów i to oni zagrają w półfinale.

Wygrana Francuzów oznacza, że Polacy nie zapewnili sobie awansu na igrzyska w Tokio. Przed nimi turnieje kwalifikacyjne.

Wezmą w nich udział Tunezja, Brazylia, Wenezuela, Portoryko, Dominikana, Kanada, Nowa Zelandia, Turcja, Niemcy, Rosja, Grecja, Włochy, Litwa oraz ekipy z Europy, które nie wywalczą awansu poprzez mundial.

USA – Francja 79:89 (18:18, 21:27, 27:18, 13:26)

Koszykówka
Reprezentacja polskich koszykarzy czeka na lwa. Czy będzie nim rewelacyjny debiutant NBA?
Koszykówka
Zimny prysznic dla reprezentacji Polski. Kompromitacja w meczu z Macedonią Północną