fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koszykówka

Marcel Ponitka sprawdzany przez drugi klub NBA

AFP
Marcel Ponitka dostał zaproszenie na trening od Philadelphii 76ers. To zajęcia, w których biorą udział zawodnicy starający się o wybór w drafcie.

Polski zawodnik wyjechał do USA pod koniec maja. Opuścił nawet mecze o trzecie miejsce w Energa Basket Lidze przeciwko Stelemetowi Zielona Góra, na co dostał pozwolenie z klubu Arka Gdynia. Zamieszkał w Filadelfii, tam trenuje i czeka na zaproszenia z klubów NBA, które robią przegląd kandydatów na gwiazdy przed wyboramie w drafcie 20 czerwca.

Kilka dni temu Ponitka wziął udział w zajęciach Atlanta Hawks. Teraz dostał zaproszenie z Philadelphia 76ers, gdzie weźmie udział w treningu razem z Jarrellem Brantleyem (College Charleston), Ignasem Brazdeikisem (Michigan), Calebem Martinem (Nevada), Jeremiah Martinem (Memphis) oraz Jaylenem Nowellem.

W zeszłym roku Polak wziąłu dział w specjalnym campie w Treviso, gdzie pokazał się z dobrej strony, zdobywając średnio 7,9 punktu; 4,3 asysty i 3,7 zbiórki na mecz. Jego nazwisko zanotowało kilkunastu skautów, a na miejscu Ponitka odbył też rozmowy z przedstawicielami: Golden State Warriors, Los Angeles Clippers czy Minnesota Timberwolves.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA