Koszykówka

Gortat: Mój czas w NBA dobiega finiszu

AFP
Jestem zmęczony. Nie mam już w sobie tej radości i żaru, które były we mnie jeszcze kilka lat temu - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Marcin Gortat, zawodnik Washington Wizards.

Marcin Gortat przyznaje, ze coraz mniej czasu spędza na boisku podczas meczów Washington Wizards. - Czuję bardzo mocno, że mój czas w NBA jest już na finiszu - mówi zawodnik.

Gortat, który jest zawodnikiem Washington Wizards od sezonu 2013/14. Kontrakt podpisał do końca sezonu 2018/19, ale nie oznacza to, że niemożliwy jest jego wcześniejszy transfer do innego zespołu.

Sam Gortat przyznaje, że w NBA skończył się czas zawodników, grających na środku pola w taki sposób, jak on.

W NBA czas centrów grających w ten klasyczny sposób, jak ja, już się skończył. Nie stawia się na nich, nie ustawia pod nich taktyki - mówi "Przeglądowi Sportowemu".

Zawodnik przyznaje, że nie czuje już wcześniejszego żaru i radości z gry, choć jego zdaniem nie oznacza to, że nie może już pomóc drużynie. Sam jednak zauważa, że "gdy ostatnio bierze się za rzucanie, po prostu piłka nie chce wpadać do kosza".

Obecny sezon jest 11. sezonem Gortata w lidze NBA. 33-letni zawodnik notuje coraz mniejszą skuteczność, a jeśli wziąć pod uwagę statystyki, jest to jego najsłabszy sezon od 8 lat.

Źródło: Przegląd Sportowy

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL