fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kosmos

Polski informatyk pomaga Muskowi podbić Marsa

Twitter
Start rakiety Falcon Heavy Elona Muska, był wydarzeniem obserwowanym przez ludzi na całym świecie. Okazuje się, że w zespole SpaceX pracował programista z Polski.

Jak informuje „Wprost”, w zespole SpaceX, który pracował nad startem rakiety Falcon Heavy, znalazł się pochodzący ze Stalowej Woli Tomasz Czajka. Mimo, że od dłuższego czasu w internecie oraz w mediach tradycyjnych pojawiają się informacje o sukcesach i ogromnych zarobkach mężczyzny, nie wszyscy wiedzą, że pracuje on dla miliardera Elona Muska.

 

Choć mężczyzna nie jest bardzo popularny, istnieje element, dzięki któremu ten wybitny matematyk zapada w pamięć wielu internautów. Elementem tym jest stare zdjęcie, które stało się internetowym memem. Chodzi o zrobioną w 1997 roku na ogólnopolskiej olimpiadzie matematycznej w Zwardoniu na Śląsku fotografię, która w sieci została ochrzczona „imprezą informatyków” - podaje „Wprost”. Tomasz Czajka to drugi od lewej z widocznych na zdjęciu chłopaków.

Dwa lata temu polski programista pracował dla firmy Google. W roku 2016 zwerbował go do swojego zespołu Elon Musk.

Jednym z wielu kroków na drodze do kolonizacji Czerwonej Planety jest rakieta Falcon Heavy, która wyniosła w tym tygodniu na orbitę Ziemi czerwony kabriolet Tesla Roadster. Tomasz Czajka odpowiadał w zespole Muska za oprogramowanie używane podczas lotu rakiety firmy SpaceX.

 

 

Źródło: Wprost
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA