fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Ksiądz z Chramcówek pedofilem?

Adobe Stock
Policjanci zatrzymali jednego z księży z parafii pw. Bożego Miłosierdzia na Chramcówkach w Zakopanem. Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty usłyszy.

Jak donosi lokalny „Tygodnik Podhalański" zatrzymany duchowny może mieć związek z molestowaniem osób nieletnich. Policja na razie nie wypowiada się na ten temat.

W piątek policjanci z zakopiańskiej komendy przeszukali plebanię kościoła pw. Bożego Miłosierdzia na Chramcówkach.

Wynieśli z niej dokumenty należące do jednego z duchownych. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal "Tygodnika Podhalańskiego", mundurowi badają sprawę związaną z smsami wysyłanymi przez jednego z księży.

Duchowny został zatrzymany. Na razie nie wiadomo czy już usłyszał zarzuty. - Potwierdzam, że policjanci wykonują czynności w parafii na Chramcówkach w Zakopanem. Na tym etapie postępowanie nie możemy udzielić więcej informacji - mówi Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Dodał, że po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego będzie można ocenić, czy doszło do przestępstwa.

Nieoficjalnie wiadomo - jak podaje "Tygodnik Podhalański"- że chodzi o smsy wysyłane do nieletnich.

Zakopiański tygodnik opublikował też nagranie, na którym widać jak funkcjonariusze policji wyprowadzają duchownego z plebanii.

– Czy przyznaje się ksiądz do molestowania nieletnich? – pada pytanie zza kadru. Prawdopodobnie zadaje je dziennikarka. Ksiądz nie odpowiada i wsiada z policjantami do samochodu.

Na swoim profilu na Twitterze Tygodnik Podhalański napisał wprost: "Skandal w Zakopanem, mieście gdzie próbowano zablokować film "Kler". W nocy policjanci zatrzymali księdza w jednej z najważniejszych parafii Zakopanego, na Chramcówkach. Jest podejrzany o obrzydliwe czyny pedofilskie".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA