fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Papież w azjatyckich krajach, gdzie katolicy nieliczni

AFP
Papież Franciszek jest w kolejnej dalekiej podróży.

W środę rozpoczął wizytę w Tajlandii, gdzie zdecydowaną większość stanowią buddyści. Katolików jest tam ledwie 300 tys. (na 69 mln mieszkańców). Główna msza święta odbędzie się w czwartek wieczorem na Stadionie Narodowym w Bangkoku. Pierwszego dnia Franciszek odwiedził nuncjaturą apostolską w tym mieście (na zdjęcie: powitanie przed jej gmachem).

Jak zapowiadały oficjalne watykańskie media, głównymi tematami spotkań z niewielką wspólnotą katolicką mają być ochrona życia, umacnianie wiary, dialog międzywyznaniowy i sprawy klimaty.

Od soboty do wtorku papież będzie w Japonii, gdzie najważniejsze religie to szintoizm i buddyzm. Odbędzie prywatne spotkanie z nowym cesarzem Naruhito. Ale z największym zainteresowaniem oczekiwana jest wizyta w Nagasaki i Hiroszimie, na które w 1945 r. spadły amerykańskie bomby atomowe. W pierwszym z tych miast Franciszek wygłosi w poniedziałek przesłanie w sprawie broni nuklearnej.

To już 32. zagraniczna pielgrzymka papieża stojącego na czele Kościoła od 2013 r. W tym roku był m.in. w muzułmańskich Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Maroku oraz prawosławnych Bułgarii, Macedonii Północnej i Rumunii.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA