fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Pedofilia wśród duchownych. Episkopat przedstawi dane statystyczne

adobestock
Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski poinformowało, że w czwartek zostaną przedstawione dane statystyczne na temat wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez duchownych w Kościele katolickim.

Informacje mają być przedstawione na konferencji prasowej po Zebraniu Plenarnym Episkopatu Polski. Ogłoszone będzie również stanowisko w sprawie deklaracji: Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+.

Czytaj także: Trzaskowski pisze do Morawieckiego. "Nie będę tolerował nawoływania do nienawiści"

W ubiegłym tygodniu swoje stanowisko w sprawie podpisanej przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+ przekazali kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski i bp Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski.

- „Deklaracja LGBT+" przyjęta przez władze Warszawy jest sprzeczna z konstytucyjnym prawem rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz z obowiązującym prawem oświatowym – uważają obaj warszawscy biskupi.

W tym tygodniu zostanie również wybrany nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że najpoważniejsi kandydaci to arcybiskupi Stanisław Gądecki, Wojciech Polak i Stanisław Budzik.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA