fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Abp Hoser: Sąd zdecydował o życiu dziecka. To bulwersujące

Abp Henryk Hoser
Fotorzepa/ Jakub Ostałowski
- Kościół nie jest stroną w tym sporze - mówi o trwającym w Sejmie proteście arcybiskup Henryk Hoser

O 2.30 w nocy zmarł Alfie Evans. O śmierci dziecka poinformowali jego rodzice. W krótkim komunikacie podziękowali wszystkim osobom, od których otrzymywali wsparcie. Czytaj więcej

O tym, czy musiało się tak skończyć mówił w RMF FM Arcybiskup Henryk Hoser. - Trudno tutaj wyrokować, czy mogło być inaczej. Być może było to możliwe gdyby nie był odłączony od wspomaganego oddychania, ale okazało się, że miał pełną autonomię, samodzielność oddychania później, więc wszystko jest hipotezą w tej chwili - powiedział.

- Myśmy wczoraj - Zespół Bioetyczny Episkopatu Polski - wydali bardzo długi dokument, oświadczenie na ten temat, gdzie mówimy, że jest wiele czynników, które pozwalają zająć krytyczne stanowisko do tego bardzo protokolarnego działania medycyny brytyjskiej - dodał.

Arcybiskup komentował również decyzję sądu. - To jest bulwersujące, że w tych sprawach wypowiada się sąd, a nie jest to decyzja leczących lekarzy dokonana w dialogu z rodzicami tego dziecka. Tego też zabrakło - skomentował.

Abp Hoser mówił także o trwającym w Sejmie proteście rodzin osób niepełnosprawnych. - Kościół nie jest stroną w tym sporze, tylko jest uczestnikiem w tym sensie, że prowadzi mnóstwo zakładów właśnie przewidzianych dla podtrzymywania i komfortu życia osób niepełnosprawnych. I w tym wypadku Kościół jest stroną wnoszącą wiele dobra do tego konfliktu, o czym się zresztą nie mówi - powiedział.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA