fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Tajwan: 16 lokalnych zakażeń. Miasta wprowadzają obostrzenia

Tajwan
PAP/EPA
Miasta na Tajwanie zaostrzają obostrzenia dotyczące przestrzeni publicznej, takiej jak siłownie czy biblioteki, po wzroście liczby lokalnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - informuje Reuters.

Tajwan był dotychczas jednym z liderów w walce z pandemią koronawirusa na świecie. Na wyspie wykryto dotychczas zaledwie 1 231 zakażeń koronawirusem (Tajwan zamieszkuje 23,5 mln osób).

W środę władze poinformowały o wykryciu 16 lokalnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na wyspie - to największa dobowa liczba lokalnych zakażeń na Tajwanie od początku epidemii koronawirusa w tym kraju.

W Nowym Tajpej, gdzie wykryto część z tych lokalnych zakażeń, władze nakazały zamknięcie bibliotek i kafejek internetowych.

Władze Tajpej ograniczyły liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać w siłowniach, do 100.

Burmistrz Tajpej, lekarz z wykształcenia Ko Wen-je, napisał na Facebooku, że nie ma powodu do niepokoju w związku z sytuacją epidemiczną. "Proszę, nie panikujmy (...) liczba ciężko chorych pacjentów nie wzrosła gwałtownie" - podkreślił.

Rząd Tajwanu stara się namierzyć źródła części lokalnych zakażeń.

Na Tajwanie zakazano organizowania zgromadzeń publicznych z udziałem więcej niż 100 osób (pod dachem) lub więcej niż 500 osób (na świeżym powietrzu) do czerwca.

Od początku pandemii na Tajwanie nigdy nie wprowadzono pełnego lockdownu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA