fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nowy wariant koronawirusa w Teksasie. Może wywołać dłuższą infekcję

AFP
Naukowcy z Uniwersytetu A&M w Teksasie zidentyfikowali nowy wariant koronawirusa. U zakażonego studenta infekcja trwała dłużej niż ma to miejsce dla osób w grupie wiekowej 18-24 lata.

Nowy wariant - BV-1 - został wykryty u jednej osoby, która miała łagodne objawy - poinformowali naukowcy.

Przekazali, że obecnie nie ma jeszcze szczegółowych informacji na temat nowego wariantu, ale jest to podobna kombinacja mutacji, jak te, które wykrywano w innych państwach. 

- Wariant ten łączy w sobie cechy genetyczne związane z szybkim rozprzestrzenianiem się, ciężką chorobą i wysoką odpornością na przeciwciała neutralizujące - powiedział wirusolog Ben Neuman.

Badacze powiedzieli, że czują potrzebę podzielenia się z opinią publiczną, ponieważ inne laboratoria wykazały, że przeciwciała neutralizujące są nieskuteczne w kontrolowaniu innych wariantów z tymi samymi markerami genetycznymi, co BV-1. - Nie hodowaliśmy ani nie testowaliśmy tego wirusa w żaden sposób. To ogłoszenie jest oparte wyłącznie na analizie sekwencji genetycznej wykonanej w laboratorium - przekazali.

BV-1 jest spokrewniony z brytyjskim wariantem SARS-CoV-2. Nazwa pochodzi od Brazos Valley, gdzie mieście się uniwersytet.

Z opublikowanego komunikatu wynika, że próbka została pobrana 5 marca od jednego ze studentów. Kolejne badania wykonano 25 marca i wykazano, że wariant ten może powodować dłużej trwającą infekcję. Trzecie badanie, przeprowadzone 9 kwietnia, dało wynik ujemny.

Uczeń wykazywał łagodne, podobne do przeziębienia objawy przez pierwsze kilka tygodni. Objawy nie ustąpiły całkowicie aż do 2 kwietnia.

Źródło: ABC 13
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA