fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Anglia: Najwięcej zakażeń w grupie dzieci w wieku 5-12 lat

Boris Johnson
AFP
Obecnie zakażona koronawirusem w Anglii jest 1 na 500 osób - to spadek liczby zakażonych o 2/3 od lutego - wynika z danych Imperial College London.

Według analizy z badania przesiewowego pod kątem COVID-19 140 tysięcy osób stanowiących grupę odzwierciedlającą społeczeństwo Anglii wynika, iż zakażenia wykryto u 227 z nich - co oznacza odsetek zakażonych w badanej grupie na poziomie 0,2 proc. 

Największy odsetek zakażeń - 0,41 proc. - wykryto wśród dzieci w wieku 5-12 lat. Najmniejszy odsetek zakazeń - 0,09 proc. wykryto u osób w wieku 65 lat i więcej.

Badacze z  Imperial College London szacują, że obecnie współczynnik reprodukcji koronawirusa w Anglii (R0) wynosi 1 co oznacza, że epidemia ustabilizowała się na obecnym poziomie (nie rozwija się, ani nie jest w odwrocie).

Prof. Steven Riley z Imperial College London spodziewa się, że wraz z łagodzeniem obostrzeń w Anglii liczba zakażeń będzie rosnąć.

W Wielkiej Brytanii pierwszą dawką szczepionki zaszczepiono 31,7 mln osób. Dwie dawki otrzymało 5,7 mln.

W czwartek ukazały się też dane brytyjskiego urzędu statystycznego (ONS), z których wynika, że u 53 proc. osób, u których w marcu test wykazał zakażenie koronawirusem w Wielkiej Brytanii, nie wykryto objawów zakażenia.

Objawowe zakażenia stanowiły 47 proc. wszystkich wykrytych w marcu zakażeń.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA