fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Biden: Zniesienie restrykcji? Neandertalskie myślenie

AFP
Prezydent Joe Biden skrytykował decyzję gubernatorów Missisipi i Teksasu, którzy zdecydowali o całkowitym zniesieniu restrykcji związanych z pandemią. - To bardzo poważny błąd - powiedział prezydent.

Prezydent Joe Biden podczas dzisiejszej rozmowy z dziennikarzami ostro skrytykował decyzję gubernatorów dwóch amerykańskich stanów.

Gubernator Teksasu Greg Abbott i gubernator Missisipi Tate Reeves zdecydowali o całkowitym otwarciu stanów i zniesieniu wszystkich restrykcji ogłoszonych w związku z pandemią, w tym noszenie maseczek.

Biden ocenił, że posunięcie to jest "bardzo poważnym błędem", zwłaszcza w kontekście wciąż bardzo licznych zakażeń koronawirusem w całych Stanach Zjednoczonych.

Prezydent stwierdził, że świat stoi obecnie u progu fundamentalnej możliwości opanowania pandemii, zwłaszcza dzięki coraz większej dostępności szczepionek.

Dlatego zniesienie w takim momencie nakazu noszenia maseczek - które, jak już udowodniono, mają duże znaczenie w ograniczeniu transmisji wirusa - to efekt "myślenia neandertalskiego".

Źródło: newsbreak.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA