fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Powołano komisję. Rektor WUM: Wiedziałem o szczepieniu

Fotorzepa, Danuta Matloch
- Celebryci byli zaszczepieni z dodatkowej puli szczepień. Większość zaszczepionych to jednak medycy. Muszę zapoznać się z mechanizmem zapraszania danych osób do szczepienia - przekazał prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM.

Krystyna Janda poinformowała w czwartek, że przyjęła szczepionkę przeciw koronawirusowi. Na liście artystów, którym podano szczepionkę, znaleźli się również m.in. Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna i Maria Seweryn.

W sobotę oświadczenie w tej sprawie wydał rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong. - Powołaliśmy wewnętrzną komisję, by wyjaśnić wszystkie nieścisłości i skontrolować całą sprawę - przekazał.

- Warszawski Uniwersytet Medyczny nie prowadzi akcji szczepień, a jedynie udostępniła miejsce masowego szczepienia - przekazał prof. Gaciong.

- Celebryci byli zaszczepieni z dodatkowej puli szczepień. Większość zaszczepionych to jednak medycy. Muszę zapoznać się z mechanizmem zapraszania tych danych osób do szczepienia - powiedział.

- Że zaszczepili się aktorzy, to oczywiście wiedziałem, tak samo jak wszyscy - przekazał rektor.

- Musimy poczekać na wyniki zleconej kontroli - dodał.

Komunikat WUM

W piątek Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że Agencja Rezerw Materiałowych przekazała do Centrum Medycznego WUM 450 dodatkowych dawek. Szczepionki musiały być wykorzystane do końca 2020 roku. 

"Z puli dodatkowych dawek zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM oraz grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki (18 osób), które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień" - przekazał WUM.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA