fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wirusolog: Włochom zostały dwa tygodnie

We Włoszech w tym tygodniu padł rekord zakażeń
AFP
Włochy mają dwa tygodnie na powstrzymanie rosnącego tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa lub pójdą w ślady europejskich sąsiadów, gdzie gwałtowne rozprzestrzenianie się epidemii doprowadziło do przywrócenia surowych obostrzeń - uważa włoski wirusolog Massimo Galli.

W czwartek włoskie służby odnotowały 8804 nowe zakażenia koronawirusem. To rekord, tak wielu infekcji nie było nawet podczas szczytu pierwszej fali epidemii wiosną tego roku. W środę potwierdzonych nowych przypadków było 7332.

Massimo Galli, dyrektor ds. chorób zakaźnych w mediolańskim szpitalu Luigi Sacco tłumaczy, że nowe rekordy zakażeń nie są wynikiem rekordowej liczby wykonywanych testów, jak próbuje tłumaczyć część polityków, ale oznaką prawdziwego powrotu epidemii.

- Wystarczy spojrzeć na oddział zakaźny szpitala w Mediolanie, kilka kroków od biura Galliego, aby wywołać alarm - donosi agencja Associated Press.

- Mamy sytuację, która dość niepokojąco przypomina tę, której już doświadczyliśmy - powiedział Galli, odnosząc się do szczytu w marcu i kwietniu, kiedy to gwałtowny wzrost infekcji spowodował jednodniowy rekord 969 zgonów.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA