fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Epidemia w USA: Stan Arizona zamyka bary i kina

AFP
Gubernator stanu Arizona Doug Ducey wydał rozporządzenie wykonawcze, które rozpoczęło obowiązywać 29 czerwca na mocy którego w stanie zamknięto bary, siłownie, kina i parki wodne w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Rozporządzenie będzie obowiązywać przez co najmniej 30 dni.

Ducey oświadczył, że ponowne otwarcie zamkniętych placówek będzie możliwe po wdrożeniu przez nie nowego reżimu sanitarnego i umieszczeniu w nich w widocznym miejscu wytycznych wydanych przez służby odpowiedzialne za ochronę zdrowia publicznego.

W stanie nie zamknięto restauracji, ale wprowadzono wymóg stosowania w nich wytycznych zwiększających dystans społeczny.

Gubernator Arizony ograniczył też liczebność zgromadzeń publicznych - obecnie może brać w nich udział do 50 osób. Grupy liczące więcej niż 10 osób nie mogą gromadzić się przy otwartych basenach - w tym basenach znajdujących się na posiadłościach prywatnych. 

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Arizonie zbliża się do 75 tysięcy. Największy wzrost liczby zakażonych w ostatnich dniach dotyczy osób w wieku od 20 do 44 lat, które obecnie stanowią 22 proc. wszystkich hospitalizowanych z powodu COVID-19 w tym stanie.

Gubernator Ducey ostrzega, że w przyszłym tygodniu sytuacja w stanie się pogorszy. - Zajmie kilka tygodni, żeby ograniczenia, które wprowadzamy, przyniosły efekt - podkreśla.

USA są najciężej dotkniętym przez epidemię koronawirusa krajem świata. Jak dotąd w kraju tym wykryto 2588020 zakażeń wirusem SARS-CoV-2, na COVID-19 zmarło tam 126131 osób.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA