fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wiceminister zdrowia pokazuje sms-y od Neumanna

Twitter/Platforma Obywatelska
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński opublikował treść rozmowy ze Sławomirem Neumannem. Poseł PO pytał o przyspieszone procedury wydawania certyfikatu na maseczki jednorazowe. Do opublikowania sms-ów doszło po konferencji prasowej wiceministra, na której pojawili się politycy PO.

Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński przerwali konferencję przed Ministerstwem Zdrowia. 

Polacy wam wierzyli, a w tym samym czasie pan odbierał telefony od brata ministra Szumowskiego, od pana narciarza i kupował maseczki za 5 mln zł, które są do niczego nie potrzebne - mówił Nitras.

Odniósł się do informacji o sprowadzonych z Chin maseczkach. Za 120 tys. masek resort zdrowia zapłacił trzem firmom bez doświadczenia w hurtowym obrocie materiałami farmaceutycznymi – to pośrednicy nieruchomości, firma doradcza aptekarza z Małopolski i nowo powstała firma żony instruktora narciarskiego Łukasza Guńki (podajemy nazwisko, bo ujawnił je w wywiadzie dla „DGP" minister Łukasz Szumowski, zrobiło to także CBA i sam resort zdrowia we wspólnym komunikacie) – aż 5,5 mln zł.

Ofertę w resorcie na sprzedaż dużej ilości środków ochronnych dla służby zdrowia złożył Łukasz Guńka, znajomy brata ministra Szumowskiego – świadczą o tym materiały, jakie pozyskali posłowie opozycji w resorcie.

- Zarówno premier Morawiecki jak i minister Szumowski są biedni, natomiast ich żony są bardzo bogate. Wszystko bym wam wybaczył, ale zarabianie na epidemii, napychanie kasy kumplom podczas epidemii są nie do wybaczenia - kontynuował Nitras.

Podczas konferencji wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński odniósł się do wiadomości, jaką otrzymał od Nitrasa w marcu. Pytanie dotyczyło przyspieszenia procedury robienia certyfikatów na maseczki jednorazowe. 

- Taka procedura, panowie, jest stosowana wobec wszystkich osób. Każda osoba, która zgłosiła się z chęcią pomocy do MZ miała możliwość być przekierowana na tę samą ścieżkę. Pan kłamie, ja nigdy nie rozmawiałem z Marcinem Szumowskim (bratem ministra - red.) - mówił Cieszyński.

Źródło: rp.pl/Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA