fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wuhan: Kobieta z podejrzeniem koronawirusa urodziła dziecko

AFP
Jak informuje „The Independent”, 27-latka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem urodziła w szpitalu w Wuhan. Lekarze zdecydowali, że wykonają cesarskie cięcie.

27-letnia Chinka z Wuhan trafiła do szpitala w 37. tygodniu ciąży. Lekarze pracujący z placówce zaobserwowali u kobiety wysoką temperaturę oraz kaszel.

Choć nie potwierdzono, czy kobieta jest zakażona koronawirusem, ze względu na to, że jej stan się pogarszał, a będąc w ciąży nie mogła uzyskać odpowiedniego leczenia, zdecydowano o wykonaniu cesarskiego cięcia. Zhao Yin, zastępca dyrektora oddziału położnictwa i ginekologii, podczas godzinnej operacji miał na sobie dwa kombinezony ochronne, okulary i maskę zasłaniającą mu twarz.

Lokalne media informują, że chłopiec, który ważył 3,1 kg, został odesłany do domu, aby nie narażać go na zakażenie koronawirusem w szpitalu. - Chcę tylko, żeby moje dziecko było zdrowe - powiedziała matka chłopca.

Z oficjalnych danych wynika, że w Chinach liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 132. Zarażenia potwierdzono natomiast u ponad 6 tysięcy osób. Większość zgonów odnotowano w prowincji Hubei. Na razie nie pojawiły się doniesienia o ofiarach śmiertelnych poza Chinami kontynentalnymi. Pierwsze przypadki zachorowań odnotowano pod koniec grudnia 2019 roku. Ze wstępnych badań wynika, że źródłem wirusa może być targ rybny w Wuhan, a konkretnie mięso węży.

W Polsce jak dotąd nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowania.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA