fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Pakistan: Okręt podwodny z Indii chciał wtargnąć na nasze wody

US DOD
Pakistańska marynarka wojenna opublikowała komunikat, z którego wynika, że indyjski okręt podwodny próbował wpłynąć na wody terytorialne Pakistanu.

Do incydentu doszło kilka dni po tym, jak najpierw lotnictwo Indii zrzuciło bomby na pakistańską część Kaszmiru, w odpowiedzi na zamach, do jakiego doszło w indyjskim Kaszmirze na funkcjonariuszy formacji paramilitarnej 14 lutego (zginęło w nim 41 osób); a w odpowiedzi pakistańskie lotnictwo pojawiło się nad Indiami i strąciło dwa indyjskie myśliwce (Indie strąciły jeden pakistański samolot).

Teraz, według oświadczenia pakistańskiej marynarki, okręty pakistańskie zatrzymały okręt podwodny z Indii, który próbował wtargnąć na wody terytorialne Pakistanu.

W oświadczeniu czytamy, że pakistańska marynarka wojenna "udaremniła próbę niepostrzeżonego wpłynięcia" indyjskiego okrętu na pakistańskie wody.

Rzecznik marynarki wojennej Pakistanu podkreślił, że była to druga od 2016 roku próba wpłynięcia indyjskiego okrętu podwodnego na pakistańskie wody.

"Aby zachować pokój, indyjski okręt nie stał się celem (ataku). Jest to odbiciem naszego dążenia do pokoju" - czytamy w oświadczeniu.

"Wyciągając wnioski z tego incydentu, Indie również powinny okazać skłonność do pokoju" - głosi oświadczenie.

Rzecznik marynarki Pakistanu podkreślił, że sytuacja ta pokazuje, iż pakistańska flota jest w stanie bronić granic morskich kraju.

Źródło: thenews.com.pk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA