fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Rośnie katowicki.KTW I

Materiały
Pierwsi najemcy do biur przy al. Roździeńskiego 1 w Katowicach wprowadzą się w czerwcu 2018 roku.

- W ciągu ostatnich 12 miesięcy teren inwestycji przeszedł spektakularną metamorfozę. Miejsce, gdzie jeszcze w styczniu betonowano płytę fundamentową, dziś zajmuje 14-kondygnacyjny budynek o wysokości 66 metrów - opowiadają przedstawiciele inwestora, spółki TDJ Estate. - W jego otoczeniu powstał układ drogowy. Wewnątrz trwają roboty wykończeniowe. Pierwsi najemcy wprowadzą się tu w czerwcu 2018 r. Na przełomie grudnia i stycznia biurowiec .KTW I osiągnie stan surowy zamknięty.

- W ostatnich dniach zakończono realizację nowo projektowanego układu drogowego wokół biurowca, z włączeniem do ul. Olimpijskiej, zapewniającej główny wjazd do garażu podziemnego. W związku z przygotowaniami do imprezy sylwestrowej przy katowickim Spodku, zachodni odcinek układu drogowego został wykonany i oddany już na początku grudnia - opowiada deweloper.

- Zbliżamy się do końca prac związanych z wykonaniem fasady budynku. Zdemontowaliśmy już windę zewnętrzną, a na początku stycznia z placu budowy zniknie ostatni żuraw. Po jego demontażu domknięta zostanie elewacja od strony południowej – zapowiada Marian Garczarczyk, dyrektor projektu z ramienia TDJ Estate.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Strabag. .KTW to inwestycja zlokalizowana obok legendarnego katowickiego Spodka. Będzie się składać z dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym podziemnym garażem. Obok powierzchni biurowych inwestor zaplanował przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia.

Teren o powierzchni ponad 0,7 ha, na którym powstaje kompleks biurowy, został kupiony przez TDJ Estate za 29 mln zł. Spółka TDJ Estate, stanowiąca jeden z pięciu filarów rodzinnej firmy inwestycyjnej TDJ, powstała w 2011 r. Od 2013 r. prowadzi aktywną działalność deweloperską.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA