Komercyjne

Katowice: Courtyard by Marriott już otwarty

Hotel Courtyard by Marriott w Katowicach
materiały
4-gwiazdkowy hotel otwiera podwoje w wieżowcu Altus, najwyższym katowickim budynku.

- Obiekt przeszedł gruntowny remont i wzbogacił się o kilka nowych funkcji - m.in. panoramiczny skybar na najwyższym, 27 piętrze - opisują przedstawiciele krakowskiej pracowni architektonicznej Iliard Architecture & Project Management, odpowiedzialnej za zaprojektowanie wnętrz nowego hotelu. Courtyard by Marriott Katowice City Center oferuje 151 pokojów zlokalizowanych na piętrach od 19 do 26.

- Pokoje są wyposażone w 49-calowe telewizory, które bezprzewodowo łączą się ze smartfonami. Goście mają też do dyspozycji klub fitness, saunę, korty do squasha i całodobowy market, w którym można kupić napoje i przekąski. Jest też trzykondygnacyjny parking podziemny - opisują architekci.

Położony w samym centrum Katowic hotel Courtyard by Marriott to najwyższy budynek w mieście. Marka postanowiła to wykorzystać i zaaranżować na nowo 27 piętro. Z otwartej kuchni zapraszają do niej jej gospodarze - kucharze przygotowujący posiłki na oczach klientów. Są tam dwa bary: śniadaniowy i wieczorny, sala restauracyjna, cocktail bar, strefa lounge i wydzielone przestrzenie na spotkania prywatne.

- Głównym wyzwaniem tego projektu - jak w wypadku większości hoteli, gdzie dochodzi do zmiany marki w trakcie życia obiektu - było przeprowadzenie remontu w sposób możliwie bezkolizyjny dla bieżącej działalności - mówi Wojciech Witek, współzałożyciel krakowskiej pracowni architektonicznej Iliard Architecture & Project Management. - Było to szczególnie trudne, bo zgodnie ze śmiałą wizją inwestora trzeba było przenieść niemal wszystkie przestrzenie wspólne na najwyższe, 27 piętro budynku - dodaje.

Całe 27 piętro ma ponad 600 mkw. powierzchni użytkowej. - Goście mają niepowtarzalną okazję wypicia porannej kawy lub wieczornego drinka na wysokości 100 metrów ponad ulicami Katowic, z 360-stopniową panoramą rozpościerającą się na cały Górny Śląsk. To najwyżej położona restauracja w całym regionie. Walory tego miejsca podziwiać będą mogły również osoby, które nie są gośćmi hotelu, bar jest bowiem ogólnodostępny i prowadzi do niego osobna winda - opowiada architekt.

Hotel w nowej odsłonie to obiekt o charakterze biznesowym. Znalazło się w nim centrum konferencyjne mogące pomieścić 500 uczestników. W jego skład wchodzi osiem sal - największa z nich dla 300 osób. Wszystkie mają dostęp do światła dziennego. - Wnętrza te są na tyle uniwersalne, że można w nich zorganizować dowolny rodzaj spotkań, a przerwy spędzić we foyer ze strefą miękkich siedzisk czy lożą - opisują przedstawiciele Iliard Architecture & Project Management.

- Wraz z uruchomieniem hotelu Courtyard by Marriott Katowice sieć Marriott International w Polsce powiększyła się do 12 hoteli. Oferuje ponad 3 tys. pokoi. Altus to najbardziej rozpoznawalny budynek w regionie, co w połączeniu z jego biznesowym charakterem i lokalizacją w samym centrum Katowic powoduje, że jest to doskonałe miejsce dla hotelu takiego jak Courtyard by Marriott - mówi Janusz Mitulski, dyrektor rozwoju sieci Marriott na Europę Środkową i Wschodnią.

We wnętrzach hotelowych dominują charakterystyczne dla marki Courtyard by Marriott stonowane kolory z palety błękitów, zieleni, szarości i czerni zestawione z naturalnymi materiałami. - Aby nadać wnętrzom jeszcze bardziej elegancki charakter, zastosowaliśmy malowaną proszkowo na kolor antracytowy blachę stalową, subtelne mosiężne detale i ciekawą sztukę, która zawisła na ścianach - opowiada Agnieszka Kucharczyk, architekt i lider projektu z ramienia pracowni Iliard. - Nietuzinkowy dobór wyposażenia podkreśla prestiż hotelu, meble wykonane przy użyciu forniru z orzecha amerykańskiego ocieplają wnętrza, a użyte kolory i wykładziny z ciekawym wzorem nadają im świeży wygląd. Równie ważny był dla nas komfort użytkowania pomieszczeń. Na parterze znalazła się recepcja z trzema stanowiskami do obsługi gości, minimarket i bagażownia.

O Iliard Architecture & Project Management

Iliard to zespół architektów, projektantów wnętrz i designerów. Współpracuje z sieciami hotelowymi Rezidor, Hilton i Marriott. Jako jedyna polska pracownia ma rekomendację marki Marriott do pracy nad projektami wnętrz hoteli należących do sieci w całej Europie

Wśród najważniejszych dokonań firmy można wymienić projekty takich inwestycji jak V.Offices - najbardziej ekologicznego biurowca w Europie Środkowo-Wschodniej (realizacja dla AFI Europe Polska), 5-gwiazdkowy hotel Bristol Tradition and Luxury (nominacja do nagrody Best Hotel Award 2014 w kategorii Architektura i Design), krakowski biurowiec Benaco czy powstający we Władysławowie hotel Gwiazda Morza.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL