fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Atrium 2 sprzedany. HANSAINVEST kupuje biurowiec

Biurowiec Atrium 2 znajduje się kilkaset metrów od ronda ONZ
Materiały Inwestora
Skanska sprzedała Atrium 2 jednej z największych firm inwestycyjnych w Niemczech - HANSAINVEST Hanseatische Investment-GmbH.

Atrium 2 było najnowszą, ósmą już, inwestycją firmy Skanska w ścisłym centrum biznesowym Warszawy. Biurowiec znajduje się kilkaset metrów od ronda ONZ. Dlaczego kupił go niemiecki gigant?

- Dzięki Atrium 2 jesteśmy w stanie dalej dywersyfikować nasze portfolio aktywów. To nasza pierwsza inwestycja w Polsce. Liczymy na kolejne transakcje na tym perspektywicznym rynku - powiedział Nicholas Brinckmann, dyrektor zarządzający HANSAINVEST.

Jaka była kwota transakcji? Nie podano. W procesie sprzedaży inwestora HANSAINVEST Hanseatische Investment-GmbH wspierała firma MF Capital, natomiast Skanska Property Poland reprezentowała międzynarodowa firma doradcza JLL. Od strony prawnej transakcję - po stronie kupującego - obsługiwała kancelaria Greenberg Traurig Grzesiak, a po stronie sprzedającego - firma prawnicza Dentons.

Atrium 2zostało zasiedlone przez trzech najemców: Credit Suisse, DLA Piper i Bravura Solutions.

- Centrum Warszawy wciąż wzbogaca się o nowe budynki biurowe. Jako Skanska jesteśmy największym budowniczym tej części miasta. Od 1995 roku dostarczyliśmy tutaj około 135 tysięcy mkw. Atrium 2 jest projektem bardziej kameralnym, o standardzie i estetyce porównywalnej z najlepszymi budynkami biurowymi najwyższej klasy w Europie. Staramy się z projektu na projekt ustawiać poprzeczkę coraz wyżej i zawsze o kilka kroków wyprzedzać rynek:budować innowacyjnie, z lepszym zrozumieniem ludzkich potrzeb względem miejsca do pracy i otoczenia - powiedział po transakcji Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

Atrium 2 w liczbach:

- Całkowita powierzchnia najmu wynosi 20 tys. mkw.

- Budynek składa się z 15 kondygnacji naziemnych i 4 podziemnych.

- Najemcy mogą korzystać z 78 loggii.

- Biurowiec oferuje 126 miejsc parkingowych oraz 40 miejsc dla rowerów.

- Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym platynowym poziomie.

- Autorem projektu Atrium 2 jest warszawskie biuro architektoniczne PRC Architekci.

- Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska SA

- Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA