fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Park handlowy HopStop w Siedlcach zmienia właściciela

materiały prasowe
Obiekt typu convenience przy ul. Partyzantów polska firma Katharsis Development sprzedaje brytyjskiemu inwestorowi LCP Properties.

HopStop w Siedlcach to kolejny park handlowy wybudowany przez Katharsis Development pod tym szyldem. Poprzednie nieruchomości - w Radomiu, Zamościu (dwa obiekty) i warszawskim Rembertowie, zostały sprzedane nowemu właścicielowi w 2018 roku. (Transakcja portfelowa).

HopStop w Siedlcach został oddany do użytku w 2019 roku. Oferuje prawie 4,9 tys. mkw GLA. Obiekt jest w całości wynajęty. Wśród najemców są Lidl, Hebe, Pepco, Media Expert, Kik, Rossmann. Na terenie parku jest stacja paliw Orlen.

- Jesteśmy dumni, że kolejny park handlowy HopStop zostaje sprzedany międzynarodowemu funduszowi, co, szczególnie w czasie pandemii, potwierdza wysoką jakość naszych projektów – komentuje Rafał Trusiewicz, prezes Katharsis Development. – Obiekt jest otwarty cały czas.

- HopStop w Siedlcach to kolejna nieruchomość handlowa typu convenience pozyskana przez nasz fundusz w Polsce. Takich nieruchomości szukamy w całym kraju – mówi Krystian Modrzejewski z LCP Properties. – Kolejne zakupy planujemy jeszcze w tym roku. Nasz cel to powiększenie portfela nieruchomości komercyjnych w Polsce o kolejne 150 mln euro w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy – zapowiada.

- HopStop to świetny przykład parku handlowego typu convenience, który to typ nieruchomości cieszył się największą popularnością wśród inwestorów (aż pięć na osiem transakcji w sektorze handlowym w III kw. 2020 dotyczyło takich właśnie nieruchomości) - komentuje Michał Ćwikliński z Avison Young, międzynarodowej firmy, która doradzała w transakcji. – Takie nieruchomości oferują stabilny zwrot w czasie rynkowych zawirowań. To także długoterminowe przychody gwarantowane przez najemców, w dużej części aktywnych nawet w czasie twardego lockdownu, szczególnie w przypadku obiektów ze sklepem spożywczym jako głównym najemcą. W segmencie parków handlowych spodziewamy się kolejnych transakcji, które powinny zamknąć się w niedługim czasie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA