fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Magazyny kwitną na Pomorzu

materiały prasowe
3,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym wynajmuje DSV Solutions, operator z branży logistyki magazynowej.

Właścicielem Pomorskiego Centrum Logistycznego jest firma Goodman. W procesie negocjowania warunków najmu DSV Solutions doradzała międzynarodowa firma JLL. - Rok temu firma DSV Solutions wynajęła w Pomorskim Centrum Logistycznym 15 tys. mkw. powierzchni magazynowej, co dało deweloperowi zielone światło na rozpoczęcie budowy nowego budynku w ramach tego parku - komentuje Mateusz Iłowiecki, starszy konsultant w dziale powierzchni magazynowo- przemysłowych w JLL. - Podobnie jest teraz. Podpisana właśnie przed DSV Solutions umowa najmu na 3,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej zapoczątkuje budowę następnego obiektu w tym samym kompleksie budowanym przez Goodmana. Powiększenie przestrzeni magazynowej firmy w Gdańsku jest związane nie tylko z dynamicznym rozwojem usług naszego klienta w tym regionie, ale też lokalizacją centrum logistycznego i możliwością indywidualnego dostosowania przestrzeni do potrzeb DSV.

DSV Solutions specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach logistyki magazynowej. Zakres usług obejmuje całość procesu logistycznego na wszystkich poziomach planowania, począwszy od operacji magazynowych, aż po zarządzanie zapasami i dystrybucję. Nowy magazyn firmy będzie wyposażony w system kontroli temperatury i wiele innych usprawnień.

- Firmy korzystające z Pomorskiego Centrum Logistycznego są bliżej swoich klientów na całym świecie. To multimodalny obiekt, który dzięki łatwemu dostępowi do infrastruktury drogowej, morskiej i kolejowej jest idealnym centrum dystrybucji krajowej i międzynarodowej - mówi Jarosław Czechowicz z Goodman Poland. Pomorskie Centrum Logistyczne znajduje się 9 km od centrum Gdańska i 23 km od lotniska im. Lecha Wałęsy, w pobliżu dróg ekspresowych S6 i S7 i autostrady A1. Docelowo może tu powstać nawet 500 tys. mkw. powierzchni logistycznej i produkcyjnej wraz z zapleczem biurowym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA