fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Łódzkie magazyny dla azjatyckiego inwestora

materiały prasowe
Dwie w pełni wynajęte hale w Łodzi spółkom Kajima Properties Europe i Savills Investment Management, działającym w imieniu azjatyckiego klienta, sprzedaje Panattoni.

Hale magazynowe klasy A o łącznej powierzchni niemal 145 tys. mkw. powstały w ramach Central European Logistics Hub. Sprzedane azjatyckiemu funduszowi dwa obiekty magazynowe należały do joint venture utworzonego przez Panattoni i Kajima Properties (część japońskiej Kajima Corporation, wykonawcy inwestycji budowlanych na świecie).

Przy transakcji deweloperowi doradzała kancelaria prawna Greenberg Traurig, fundusz był wspierany przez Savills Investment Management.

- Bez wątpienia atutem obiektów jest położenie w centrum Polski, na przecięciu ważnych szlaków logistycznych. Magazyny są częścią budowanego przez nas Central European Logistics Hub, największego na kontynencie centrum logistycznego o docelowej powierzchni 600 tys. mkw. Do tej pory oddaliśmy już 370 tys. mkw., kolejne są w budowie – mówi Robert Dobrzycki, dyrektor wykonawczy Panattoni. - Polskie obiekty magazynowo-przemysłowe położone w atrakcyjnych lokalizacjach coraz częściej kuszą inwestorów zagranicznych, w tym tych z Azji. Rynek magazynowy nie tylko oparł się załamaniu wywołanemu pandemią koronawirusa, ale wręcz przeciwnie – zyskuje na szybko rosnącym sektorze e-commerce.

- Inwestorzy są świadomi dobrych perspektyw tego rynku, stąd ich rosnące zainteresowanie dywersyfikacją portfela o branżę usług logistycznych. Cieszę się, że mogliśmy w tym wesprzeć naszego klienta. Dzięki tej transakcji wartość naszych aktywów pod zarządzaniem w Polsce przekroczyła już 1,5 mld euro - podaje Jon Crossfield z Savills Investment Management.

Central European Logistics Hub powstaje przy ul. Jędrzejowskiej we wschodniej części Łodzi, tuż przy autostradzie A1. - Do skrzyżowania z autostradą A2 (węzeł Łódź Północ) jest zaledwie 30 km. Położenie na przecięciu europejskich szlaków logistycznych umożliwia nie tylko dystrybucję krajową, ale i zagraniczną. Z kolei lokalizacja kompleksu w obrębie miasta zapewnia pracownikom szybki i łatwy dojazd do pracy – podaje inwestor.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA